Підстав для перевірки немає, – керівник Держекоінспекції відреагував на скаргу щодо свого однопартійця-нардепа

Автор: Вадим Войтик

27 May, 2023 11:41

Поділитись публікацією
Підстав для перевірки немає, – керівник Держекоінспекції відреагував на скаргу щодо свого однопартійця-нардепа

Жителі Марківців, які не можуть змиритися з передачею місцевого лісу в довготривалу оренду, звернулися зі скаргою у Державну екоінспекцію. І отримали відповідь з відмовою від реагування.

Читайте також: Законопроєкт про посилення мобілізації: як голосували прикарпатські нардепи

Про це йдеться в листі, який є в розпорядженні “Галки”. 

У своєму зверненні мешканці Марківців просили Державну екологічну інспекцію України оцінити законність розпорядження голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук про виділення лісової ділянки площею 10,3 га Марковецького лісництва у тимчасове користування.

За ним на 49 років ділянку без конкурсу отримало ТОВ «Інтервіза» зі статутним капіталом в 100 грн (на момент підписання розпорядження, – ред.). Одним із бенефіціарів ТОВ “Інтервіза” є Фріс Еліна Ігорівна – донька нардепа Ігоря Фріса, який зокрема обирався на окрузі, де розташовані згадані гектари.

У своїй відповіді на чотирьох сторінках Держекоінспекція Карпатського округу нагадала про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, про особливості заходів контролю під час воєнного стану, про повноваження місцевих державних адміністрацій ти про ключові положення лісового кодексу.

“Таким чином, Державна екологічна інспекція Карпатського округу немає правових підстав щодо надання оцінки діям Івано-Франківської ОВА з приводу законності виділення лісової ділянки у тимчасове користування”, – йдеться на останній сторінці документу.

Відповідь підписана в.о. начальника інспекції Сергієм Гаєвським
 

Сергій Гаєвський у минулому депутат Івано-Франківської міської ради, очільник Тлумацької РДА, депутат Івано-Франківської районної ради. На останніх виборах балотувався, як і Ігор Фріс від партії “Слуга народу“. На попередніх, як і Ігор Фріс – від партії Укроп

На сторінці Гаєвського у мережі фейсбук чимало репостів дописів Ігора Фріса та є спільні з ним фотографії.

Гаєвський був особисто присутній на сході села Марківці 7 травня у складі умовної групи підтримки проєкту так званого екопарку. Абсолютна більшість присутніх на сході проголосували проти передачі лісу в приватні руки.