Підсумки ночі: російські терористи атакували атомну станцію

Автор: Вадим Войтик

04 Mar, 2022 07:17

Поділитись публікацією
Підсумки ночі: російські терористи атакували атомну станцію

Пізно вночі на 4 березня російські окупанти влучили в перший енергоблок Запорізької АЕС. Рятувальники не могли розпочати ліквідацію пожежі, але під ранок пожежа все ж була локалізована. 

Цей енергоблок ще тиждень тому був підключений до мережі, а кілька днів тому його перевели в стан планового ремонту.

Раніше прессекретар Запорізької атомної електростанції записав відеозвернення, в якому заявив, що Росія веде вогонь по АЕС. Пізніше стало відомо, що Запорізька АЕС горить.

Президент Зеленський виступив з терміновим зверненням. 

“Європа повинна прокинутися. Горить найбільша атомна станція Європи, прямо зараз.

Російські танки розстрілюють атомні блоки. Це танки, обладнані тепловізорами, тобто вони знають, куди стріляють. Вони до цього готувались.

Жодна держава ніколи не обстрілювала атомні енергоблоки. Це вперше в нашій історії, в історії людства, держава-терорист вдалася і до ядерного терору.

Російські пропагандисти погрожували засипати світ ядерним попелом. Тепер це не погроза – тепер це реальність.

Треба зупинити російських військових негайно. Кричіть своїм політикам: Україна – це 15 атомних блоків.”

Пожежників не допускали на гасіння пожежі, що виникла внаслідок боїв, але згодом допустили. О 06:20 пожежу в навчально-тренувальному корпусі Запорізької АЕС у м. Енергодар було ліквідовано. Жертв та постраждалих немає.

“Енергоблоки ЗАЕС зберігають цілісність, наявні ушкодження оббудови реакторного відділення енергоблока № 1, які не впливають на безпеку енергоблока. Системи та елементи, важливі для безпеки АЕС, знаходяться в працездатному стані.

Змін радіаційного стану на поточний час не зафіксовано. Основне обладнання і енергоблоки ЗАЕС зберігають цілісність”, – повідомили в Держатомрегулювання.

Президент США Джо Байден зідзвонився з Володимиром Зеленським після атаки Росії на Запорізьку АЕС.