Підсвічена краса: у центрі Франківська засяяла щойно відреставрована пам’ятка архітектури (ФОТО)

Автор: Турій Роман

24 Oct, 2016 21:59

Поділитись публікацією
Підсвічена краса: у центрі Франківська засяяла щойно відреставрована пам’ятка архітектури (ФОТО)

24 жовтня комунальники з “Міськсвітла” вперше увімкнули вечірню ілюмінацію на будинках по Мазепи 7-9, де щойно завершилася капітальна реставрація фасаду.

Читайте також: У Франківську зачинене одне з найбільших укриттів. Влада каже, що його понищили безхатьки

Красу відновленої більш ніж столітньої австрійської кам’яниці тепер щовечора підвсічуватимуть 14 діодних прожекторів. Як повідомив “Галці” директор КП “Івано-Франківськміськсвітло” Віктор Синишин, лампи вмонтували таким чином, аби підкреслити красу дому, та водночас не заважати світлом його мешканцям.

Оцінив відновлену споруду міський голова Руслан Марцінків. Він розповів, що у цьому році підсвітять і сусідній будинок під №5 та ще п’ять архітектурних пам’яток міста, зокрема колишній готель “Київ” на початку Стометрівки (Незалежності, 4).

“Я вважаю, що це дуже добра практика, і в найближчому часі всі пам’ятки архітектури будуть саме такими – з гарним фасадом, освітленням, аби показати гостям, туристам, ну і мешканцям міста було приємно тут жити і ходити”, – наголосив мер.

До слова, з відреставрованої будівлі прибрали зайву рекламу, тепер реконструкції чекають двері у будинку. Всі ремонтні роботи здійснили за кошт міського бюджету.

Проект реконструкції було виготовлено на замовлення КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія”. Раніше, за співфінансування співвласників будинку, на пам’ятці архітектури було капітально відремонтовано дах.