Підтримувати своє: як мережа аптек “Здорова Родина” з Франківська завойовує любов аудиторії вже в 14-ти областях України? І до чого тут соцмережі
15 Лют, 2024 19:00
Мабуть, кожен житель Івано-Франківська хоча б раз в житті купляв щось для дому у “Копійочці”, смакував хліб з Івано-Франківського хлібокомбінату і масло “з котиком”, а коли хтось із близьких хворів, мчав у “Здорову Родину” по ліки.
Що об’єднує ці бренди? Їх люблять не лише у нашому місті, а й у багатьох локаціях по всій країні. Вони народилися у Івано-Франківську і змогли стати всеукраїнськими.
Про історію мережі аптек “Здорова Родина”, роль соціальних мереж у роботі великих брендів, соціальну відповідальність та бренд роботодавця розповідають директорка з маркетингу мережі аптек “Здорова Родина” Анна Звір та засновниця маркетингової агенції aprostir Ірина Стецевич.
Розкажіть історію бренду: якою була перша аптека “Здорова Родина” і коли вона відкрилась? Як далі розвивалась мережа?
“Перша наша аптека відкрилась у 1998 році в Івано-Франківську на вулиці Дністровській. Це була для нас важлива подія, для здійснення якої працював на максимум наш невеликий колектив. До слова, він налічував всього 7 людей. Це дуже приємно згадувати, бо ця подія і ентузіазм всієї команди дали старт великій компанії з серцем у Івано-Франківську.
Сьогодні наша івано-франківська “Здорова Родина” присутня вже у 14-ти областях, 8 лютого ми відкрили нашу 600-ту аптеку” – розповідає директорка з маркетингу мережі аптек “Здорова Родина” Анна Звір.
директорка з маркетингу мережі аптек “Здорова Родина” Анна Звір
Чому соцмережі один з основних каналів комунікації не лише для малих, а й для великих брендів?
“Соцмережі – найбільш демократичний інструмент, який вивів всіх гравців ринку на одне велике поле і дав всім однакові можливості. Фактично зараз соцмережі – це твоє власне телебачення, твоя дошка оголошень в під‘їзді та твої онлайн-білборди.
Головна маркетингова тенденція останніх років – великі бренди стають ближчими до людей. Вони активно комунікують, жартують, іронізують над собою. Візуальна комунікація стає сміливішою, тексти стають більш неформальними. Бренди намагаються викликати емоцію, тому що емоція – це початок діалогу” – говорить засновниця маркетингової агенції aprostir Ірина Стецевич.
засновниця маркетингової агенції aprostir Ірина Стецевич
Як брендам бути на одній хвилі з аудиторією в соцмережах?
“Досліджувати її. Слухати і чути фідбек. Ну і постійно аналізувати.
Нашим основним завданням в роботі зі «Здоровою Родиною» стало наблизити бренд до аудиторії, зробити їхні стосунки теплішими. Для цього ми ввели нові рубрики, які розкривають життя аптек за лаштунками, інформують про відкриття нових локацій, а також допомагають порадами. А ще додали розважальний контент, перетворивши будні працівників на рубрику “суперсили фармацевта”.
Ми зробили голос бренду більш доброзичливим, рубрика “хіт ціна” перетворилась на “турботливі знижки”. Змінився також стиль сторінки – став більш цілісним та виразним, а разом з тим зʼявилось більше живого фото- та відеоконтенту” – розповідає Ірина.
контент з Instagram @zdorovarodyna_apteka
Як впливають соцмережі на вашу роботу зараз?
“Назва нашої компанії “Здорова Родина” часто є складною для запам’ятовування, але для нас це не лише назва, це головна концепція всього, що ми робимо і для чого. Ми стараємось покрити потреби всієї родини, щоб наші аптеки були цікавими як для найменших, так і корисними для бабусь і дідусів.
Наші соцмережі допомагають донести цю комунікацію, це піклування і цю вигоду для наших покупців. Тому ми використовуємо Instagram чи Facebook не як засіб збільшення продажів, а як засіб представлення інформації і отримання важливого фідбеку від нашої аудиторії. І завдяки такому рішенню, ми отримали відчутне зростання взаємодії аудиторії з брендом” – говорить Анна.
“Стратегія допомогла збільшити активність аудиторії і ми отримали удвічі вищий показник взаємодії з контентом, понад 60 000 реакцій та лайків, понад 12 000 коментарів під дописами та повідомлень, понад 4 500 репостів та збережених дописів, близько 30 000 нових переходів на сайт компанії “ – додає Ірина.
Чи допомагають соцмережі транслювати та підтримувати соціальну відповідальність бренду?
“Раніше ми не відображали наші соціальні ініціативи в соцмережах. Тільки в минулому році ми почали говорити про це в наших соцмережах, адже це не тільки про трансляцію соціальної відповідальності бренду, а й про можливість об’єднання навколо соціальних ініціатив” — ділиться Анна.
контент з Instagram @zdorovarodyna_apteka
Як впливають соцмережі на ваш бренд роботодавця? Чи допомагають залучати нових працівників?
“В нас дуже активні працівники, які залучені в проєкти у соціальних мережах. Вони проявлять творчість, ініціюють ідеї та беруть участь в наших ініціативах.
Також, ми ведемо корпоративний акаунт для працівників та рекрутингу, але це тільки початок” – розповідає Анна.
частина команди мережі аптек “Здорова Родина” у м.Івано-Франківськ
“Для нас в aprostir робота з кожним клієнтом – це своєрідний виклик для команди, тим паче якщо це бренд з великою історією. Тож особливо цінно бачити результати, стежити за змінами, до яких ми причетні” – підсумовує Ірина.
частина команди aprostir marketing agency
Партнерська публікація