За статистикою, найбільше туристів відвідує Прикарпаття на травневі свята, а не на новорічні, як вважалося раніше.
Читайте також: За два місяці 2023 року туристи "віддали" Прикарпаттю 3,5 мільйонів гривень: які громади заробили найбільше
Про це повідомив Віталій Передерко, начальник відділу туризму ОДА, на нараді з представниками місцевої влади та громадських ініціатив 8 грудня стосовно стану розвитку туризму в області.
Чиновник повідомив, що у 2016 -ому, за неофіційними даними, Прикарпаття відвідало 2,4 мільйонів туристів та екскурсантів. За 11 місяців року надійшло понад 2 мільйони туристичного збору до місцевих бюджетів.
“Найбільше туристів, як не дивно, не на новорічні, а на травневі свята”, – сказав Віталій Передерко.
Зимові свята – на другому місті за відвідуваністю. Він наголосив, що потрібно заохочувати представників бізнесу створювати спеціальні пропозиції на травневі свята, атакож збільшувати відвідуваність туристів влітку та восени.
Найбільш популярними серед туристів є територія Яремчанської міської ради, Івано-Франківськ та Косівський район.
За його словами, щороку кількість туристів на Прикарпатті зростає.
“Іноді це відбувається не завдяки нашим зусиллям, а всупереч”, – зазначив він.
Передерко вважає, що слід покращувати інфраструктуру та посилювати промоцію області.
Він звернув увагу, що посилюється конкуренція у туристичній галузі з іншими областями Карпатського регіону. Наприклад, Закарпатська область цього року мала найбільший приріст за кількістю туристів.
Туристи, які приїжджають, – внутрішні, тобто з інших регіонів України. Наразі основними чинниками збільшення туристичних потоків в область є анексія Криму та девальвація гривні,а також покращення автомобільного сполучення.
Одним із трендів наступного року має стати подієвий туризм, тому в районах треба збільшувати кількість цікавих фестивалів, що будуть приваблювати гостей. Цього року найбільш популярними були “Карпатський простір”, “Porto Franko Gogol Fest”, “Карпатське коло”, “Свято ковалів”.
В рамках обласної програми розвитку туризму, як повідомив Передерко, було виділено 1 мільйон гривень, половина яких – на проект ЄС “Івано-Франківщина – край для туризму”. До кінця року мають використати близько 700 тисяч гривень.
За рік облаштували такі туристичні об’єкти як Криниця Івана Франка у Верховинському районі, інформаціний двомовний стенд у Калуші, відпочинкова зона у Галицькому природному заповіднику та на Скелях Довбуша тощо.
В області провели три ознайомчі тури для журналістів та туроператорів, зокрема, з Польщі та Ізраїлю. Представили область на десятьох туристичних виставках. Також з компанією Google було розроблено сайти, які допоможуть туристам відкривати для себе Івано-Франківщину.