Пішоходи проти автомобілів. У місті розпочався Європейський тиждень мобільності (ФОТО)
16 Вер, 2016 12:40
В Івано-Франківську 16 вересня стартував Європейський тиждень мобільності. На вулиці Сотника Мартинця втановили павільйон, в якому протягом трьох днів проводитимуть лекції, дискусії, майстер-класи.
Назар Рогів, працівник Департаменту комунального господарства, розповів, що відвідувачам павільйону розповідатимуть про переваги громадського та велотранспорту перед приватним, про благоустрій для велосипедистів та пішоходів, який створюється у місті, будуть обговорювати міські проблеми, відповідатимуть на питання тощо.
Місце для основних заходів поблизу нового піднятого пішого переходу на вулиці Мартинця обрали невипадково.
“Ми показуємо, що у центральній частині міста водій має почувати себе в гостях, – сказав Рогів. – Розказуючи про міську мобільність, про те, що потрібно розвивати інші види транспорту та пересуватися пішки, вибрали це місце, щоб показати, що центр міста має бути комфортним для всіх, не лише для водіїв. Не може бути так, як раніше, роками, коли всі кошти вкладатилися в будівництво інфраструктури для авто”.
Крім того, відбудеться конкурс малюнків крейдою для дітей на вулиці Грушевського. В суботу, 17 вересня, покажуть фільм “Велосипед проти авто”. А 22 вересня запланована акція “День без авто”.
До Європейського тижня мобільності приєдналася спільнота “Тепле місто”. Її активісти організовують історичну велоекскурсію містом та День паркування, під час якого покажуть, скільки всього можна влаштувати на місці для стоянки автомобіля.
Представник “Теплого міста” Володимир Радевич сказав, що у рамках “Тижня мобільності” хочуть показати людям, як правильно користуватися транспортом, робити мікс громадського транспорту, автомобіля, ходьби пішки.
“Люди зазвичай користуються автомобілем, там де його не варто використовувати. Іноді ефективніше пройтися пішки чи проїхатися велосипедом, який зручний у поїздках до 5 кілометрів. Автомобіль – на довгі дистанції чи коли потрібно щось перевезти, а не просто їхати самому”, – розповів Радевич.
Люди, які проходять повз павільйон, зупиняються, щоб поцікавитися програмою заході. Тим не менш, є ті, хто висловлює обурення щодо перекриття руху та встановлення піднятого переходу.
Володимир Гарматюк, який називає себе і пішоходом, і водієм, сьогодні позичив велосипед, щоб з’явитися на захід. Стверджує, що пішоходи не єдині мешканці нашого міста, і треба створювати хороші умови і для автомобілістів.
“Місто треба робити комфортним для всіх його мешканців”, – наголосив він.