Пішов із життя відомий литовський актор Донатас Баніоніс

Автор: Турій Роман

05 Вер, 2014 09:45

Поділитись публікацією
Пішов із життя відомий литовський актор Донатас Баніоніс

На 91-му році життя помер відомий литовський актор і режисер, народний артист СРСР Донатас Баніоніс.

Про це виданню DELFI повідомив його син Раймундас, передає Gazeta.ua.

Актор помер у лікарні. Відомо, що останнім часом у Баніоніса були проблеми з серцем. “Два дні тому з ним стався інсульт”, – сказав  Раймундас. У 2008 році померла дружина Баніоніса Онуте, після чого у нього почалися проблеми зі здоров’ям. Йому вшили серцевий стимулятор, потім він пройшов тривалий курс реабілітації.

Донатас Юозович Баніоніс народився в Каунасі в 1924 році, а в 1940-му приєднався до трупи режисера Юозаса Мільтініса, з якою перебрався в Паневежис. На сцені цього невеликого театру артист пропрацював 60 років. Серед його найбільш помітних ролей були Банко в “Макбеті”, Тесман в “Гедде Габлер”, Ломен в “Смерті комівояжера”.

У кіно Баніоніс дебютував у 1959 році у фільмі “Адам хоче бути людиною”, а популярність і першу Державну премію СРСР йому принесла роль у фільмі Вітаутаса Жалакявічюса “Ніхто не хотів помирати” (1966). У 1969-му він знявся у Сави Куліша в “Мертвому сезоні”, в 1971-му у Григорія Козинцева в “Королі Лірі”, у 1972-му у Андрія Тарковського в “Солярісі”, в 1975-м у Михайла Швейцера в “Втечі містера Мак-Кінлі” (ще одна Державна премія).