«Після нашої роботи документи приймуть будь-де без проблем»: юрист Борис Халаменда, компанія «Legal Key Ua»

24 Січ, 2023 08:55

Поділитись публікацією
«Після нашої роботи документи приймуть будь-де без проблем»: юрист Борис Халаменда, компанія «Legal Key Ua»

Кожному з нас час від часу потрібно вирішувати юридичні питання з державою – отримати довідку, свідоцтво, витяг тощо. Погодьтеся, задоволення не з найприємніших – забирає багато часу і вимагає знань у сфері.

Ще важче отримувати послуги від чиновників, коли знаходишся закордоном, де потрібно тимчасово облаштовувати життя – податися на проживання, виплату допомоги, влаштувати дітей на навчання. Там без потрібних документів з України – зробити це нереально. Мало хто знає, вирішити юридичні проблеми можна, не витрачаючи гроші та час на поїздку додому.

Тут на допомогу прийде юридична компанія «Legal Key Ua» з Івано-Франківська, яка вже не один рік допомагає в оформленні документів в Україні та в інших країнах. Галка поспілкувалася з представником компанії – юристом Борисом Халамендою, аби дізнатися, які послуги вони надають і наскільки легально вирішувати схожі проблеми з отриманням документів дистанційно.

– Борисе, на яких саме послугах спеціалізується ваша компанія?
– Ми спрощуємо життя людям – допомагаємо людям зробити різноманітні документи «під ключ». Мова йде про усі свідоцтв, які можна отримати в РАЦСі, – свідоцтва про смерть, народження, шлюб тощо. Також допомагаємо отримати довідки про несудимість, апостилю на різні види документів, нострифікація.

Якщо коротко, займаємося усіма документами, які можна отримати офіційно. Вони найчастіше потрібні для подачі за кордоном для громадянства, виду на життя. Також ми готуємо повні пакети документів, аби людина могла узаконити свої стосунки на території іншої країни.

До прикладу, коли ви хочете вступити у шлюб закордоном, то потрібно пройти чимало бюрократичних процедур. Для цього треба повернутися в Україну та витратити чимало часу, зусиль та, звісно, грошей. Але завдяки нашій роботі можна обійтися без цього та значно спростити собі життя.

– Тобто, ви без фізичної присутності можете оформити документи для людини, яка перебуває за кордоном?
– Так, звісно.

– А як цей процес відбувається, можете пояснити? Це легально?
– Все цілком легально. Це наш основний напрямок – ми надаємо послуги на території України без присутності людей.

Тобто, фізична присутність для майже всіх наших послуг не потрібна. Нам достатньо отримати від клієнтів копії паспортів. Це може бути фотографія чи копія. Далі ми працюємо на основі адвокатського договору.

– Поясніть, будь ласка, що це за договір?
– Адвокатський договір, грубо кажучи, це така довіреність. Звісно, адвокат не може замість вас продати квартиру, машину або зняти ваші гроші в банку. Але на основі цього договору можна отримувати документи, представляти ваші юридичні інтереси. Для цього людина передає через інтернет нам свої паспортні дані, ми все погоджуємо та надсилаємо копію договору. Клієнт може його роздрукувати та підписати. Або також можна підписати онлайн за допомогою електронного підпису. І вже після цього можна спокійно працювати. Це дуже зручно та 100% легально.

– Ви згадували про довідки про несудимість. Можете розповісти для чого вони потрібні?
– Допомога в отриманні довідок про несудимість – це також один із напрямків, на якому ми спеціалізуємося. Ці довідки потрібні для різних цілей, як за кордоном, так і в Україні. Зараз часто стикаюся з такими випадками, коли допомагаю отримати такі довідки. Для прикладу – у батьків на війні загинув син. І вони хочуть отримати грошову компенсацію. І для того, щоб подати цю заяву потрібна довідка про несудимість. Не знаю, з чим це пов’язано, але так є.

– Нострифікація – що це таке?
– Це досить цікава процедура, як на мене. Пояснюю – для прикладу, ви навчалися у Польщі. Ви закінчили там університет і хочете працювати в Україні. Але щоб працювати офіційно, треба пройти процедуру визнання диплому. Для цього треба диплом і додаток подати у міністерство освіти, аби вони могли підтвердити факт навчання. Тут є два варіанти. Перший – коли документи без апостилю. Тоді підтвердження триває до 60 днів. Для цього робиться запит у Польщу, ВУЗ підтверджує і вже у нас видають документ. Другий – це коли є апостиль. Тоді це процедура скорочується до 10 днів. Після закінчення процедури нострифікації, Міносвіти надає документ про визнання диплому. І вже після цього всього можна спокійно працювати в Україні. Зараз щодо цього почали активно звертатися і воно все класно виходить.

– Апостиль, так розумію, це штамп, що підтверджує офіційні документи в іншій країні?
– Саме так. Якщо на хлопський розум, апостиль – це, міжнародна печатка, яка робить документ дійсним на території країн, які входять у список Гаазької конвенції. Цих держав близько 120. Він ставиться практично на всі документи, які видають в Україні – різноманітні свідоцтва, довідки про несудимість, рішення суду, нотаріальні, медичні, податкові документи тощо. Підкреслю – всі офіційні документи, які видані державними органами.
Але, щоб розуміли, після апостилю потрібний нотаріально засвідчений переклад документів на потрібну мову. Ми також цим займаємося.

Ми допомагаємо зробити будь-які переклади з будь-яких мов на українську та навпаки. І не просто перекласти, а зробити все правильно, аби не було жодних проблем. Вміємо правильно підготувати документи і для іноземців, які приїхали в Україну. Це для посвідки для проживання чи різні міграційні питання вирішити. Після нашої роботи документи приймуть будь-де без проблем.

– А як щодо досвіду у вашій справі, він достатній?
– Дивіться, наведу вам приклад – до мене звертаються люди з проханням зібрати документи для оформлення шлюбу в Іспанії. Я вже напам’ять знаю, які саме документи потрібні та як їх правильно оформити. Чому? Бо вже немало людей «одружив» і в Іспанії та у багатьох країнах.

– З державними органами проблем не виникає? Адже часто можна почути нарікання на бюрократію, яка там присутня.
– Хочу звернути вашу увагу на те, що зараз більшість державних структур прийшли до модернізації і спростили значну частину процесів за допомогою мобільних додатків з простим, доступним кожному інтерфейсом. Проте, коли клієнт знаходиться за межами України, процедура отримання документів залишається непростою. Хоч бюрократії не так багато, без нашої допомоги клієнти чисто зіштовхуються з труднощами та неочікуваними витратами.

– Війна вплинула на вашу роботу?
– Війна неодмінно вплинула на кожного з нас. Кожному в якийсь момент було складно, але ми не могли опустити руки. Українців закордоном ставало значно більше, серед них і ті, хто були вимушені покинути домівки без документів, але потім дуже їх потребували. На жаль, таких історій за останній рік було чимало…

Ми переживали складні періоди як і більшість громадян: непосидно працюючи, щоб допомагати кожному, хто цього потребує, щоб перемогти.

– З яких країн найбільше звертаються зараз?
– Найбільше до нас звертаються з Іспанії, Словаччини та Італії.
Щодо Італії, то часто звертаюся за досить специфічною штукою для легалізації освітніх документів. Вона дуже відрізняється від інших країн. Ця процедура називається «декларація ді валоре». Чому вона специфічна – бо тут потрібно, по-перше, апостиль. І він ставиться на оригінал освітніх документів. Після цього робиться акредитивний переклад на італійську. Тобто, цей документ перекладає перекладач, який є списку від посольства. Вже потім заповняється ця декларація. Вона є двох видів – для продовження навчання та для роботи. Якщо для роботи потрібний останній диплом, то треба «піднімати» документи аж до школи. Вже після отримання декларації у посольстві Італії, можна там працювати чи навчатися.

– Щодо грошей – яка ваша цінова політика?
– Цінова політика у нас не завищена. Ціни за наші послуги цілком адекватні, наскільки це може бути у сучасних реаліях. До слова, питання сплати держмит та зборів при оформленні документів – теж наш клопіт. Але, коли ми називаємо клієнту ціну за нашу послугу, то вона не кусюча. Так, ми оцінюємо свою працю, адже ми робимо її якісно і вчасно, і весь час на зв’язку з клієнтом.

– Навіть вночі спілкуєтеся з клієнтами?
– Навіть вночі. Адже є клієнти, з якими велика різниця у часі. Тож нема такого, аби я десь пропав або не відповідав. Я дуже контактний, це моя фішка. Завжди на зв’язку.

Звертайтеся за допомогою до Legal Key Ua: 

Телефон: +380665748069 (всі месенджери)

Сайт https://legalkey.com.ua/

Facebook – https://www.facebook.com/legalkeyua/

Instagram – https://www.instagram.com/legalkeyua/

Розмовляв Назарій БОДНАРЧУК, фото Юрія ВАЛЬКА
Партнерська публікація