На новий конкурс: після гострої дискусії директора Центру сучасного мистецтва обрати не змогли (ФОТО)
17 Чер, 2016 10:18
Сьогодні, 17 червня, у Івано-Франківську відбулося слухання проектів розвитку міського Центру сучасного мистецтва на 5 років від кандидатів на посаду директора ЦСМ.
Читайте також: Те, що ми переможемо, вже ніхто не сумнівається, але це дуже складний процес: Сергій Сивачук, франківський активіст і військовий ЗСУ
Свої кандидатури подали двоє осіб – керівник громадянського корпусу полку “АЗОВ” Сергій Сивачук та художник, дизайнер, теперішній директор Центру Анатолій Звіжинський.
Конкурсна комісія рекомендуватиме міському голові кандидатуру.
На думку Анатолія Звіжинського для ЦСМ головними є митці, з якими вони співпрацюють. За три роки діяльності заклад брав участь в організації фестивалів “Карпатський простір” та PORTO Franko Гогольfest. Тільки цього року з’явилося обладнання, яке забезпечує роботу Центру на іншому рівні. Тут працює тільки двоє людей.
“На думку гостей, які відвідували приміщення Центру, воно занадто скромне. Після вирішення побутових проблем, завданням є накопичення мистецьких колекцій, які стануть для України прецедентом”, – сказав він і запропонував створити Музей сучасного мистецтва.
Також слід створити сайт закладу, щоб висвітлювати його діяльність. Треба започаткувати співпрацю з іноземними митцями.
Робити виставки у народному домі художник вважає не доцільно, бо там погане освітлення та немає кріплень.
На думку директорки департаменту культури Надії Загурської технічні питання не є проблемою, а із закладами культури міста слід співпрацювати тісніше.
“ЦСМ – це не тільки виставки, а синтез інших видів мистецтв – музики, кіно, театру”, – зауважила вона.
“Щоб організовувати щось масштабне двох людей мало. Потрібна команда. Займатися організаційними питаннями великих проектів бракує часу. Але я був куратором багатьох виставок”, – додав Анатолій.
На його думку аудиторія Центру – це вузьке коло людей. Всі сучасне мистецтво не сприймають, як ми бачили після того, як на будинках з’явилися мурали.
Члени комісії пропонують проводити у Центрі майстер-класи, лекції.
Сергій Сивачук каже, що ЦСМ має розвивати творчі ініціативи та співпрацювати з різними закладами культури, зокрема, міжнародними. Тут мають працювати волонтери, а також компетентна група людей, яка контролюватиме, визначатиме напрямки роботи Центру. Також Центр має реалізовувати освітній напрямок, для школярів треба проводити уроки та екскурсії.
Нагадаємо, у соцмережах відбувалися гострі дискусії, щодо кандидатури Сергія, адже він до цього часу займався громадською, волонтерською діяльністю, а не мистецькою. Незадоволення висловили й присутні на заході. Вони запитали доповідача, чи він десь реалізовував те, що пропонує. “Я планую це робити”, – відповів активіст.
Художник Андрій Якименко зазначив, що члени комісії питання належним чином не вивчили. Сивачук до мистецтва відношення не має, він не реалізовував проекти у галузі сучасного мистецтва.
“Художники – люди зацікавлені у розвитку сучасного мистецтва”,- пояснив він.
Сивачук зазначив, що минулого року він їздив до Польщі в рамках програми волонтерства в галузі культури.
Був момент, що присутнім не дозволили давати запитання до доповідача. Секретар міської ради Оксана Савчук сказала, що так має бути відповідно до Закону України.
“Ми не обмежували доповідачів у часі, щоб вони встигли все сказати. Є багато преси, є члени комісія, все відкрито, проблеми немає”, – прокоментувала вона.
Під час обговорення та голосування членів комісії у залі були представники ЗМІ. Голосування було відкритим. За обидві кандидатури ніхто не проголосував “за”. Проти Сивачука один член журі проголосив “проти”, інші утрималися.
У понеділок оголосять про новий конкурс, який триватиме місяць. Всіх охочих закликають подавати свої кандидатури. Склад комісії буде змінений.