Після локдауну на Прикарпатті значно зросла кількість карантинних порушень – Держпродспоживслужба
18 Лют, 2021 15:36
Після січневого локдауну в Івано-Фраківський області зросла кількість порушень – до 21% від усіх перевірених.
Читайте також: Розминка під ОДА: франківці виступають проти закриття спортзалів та фітнес-центрів (ФОТО, ВІДЕО)
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області 18 лютого провело пресконференцію – «Дотримання протиепідемічних норм та вимог на Прикарпатті – стримуючий фактор поширення коронавірусної інфекції».
Начальник головного управління Держпродспоживслужби Роман Гурський розповів, що контроль за дотримання правил щодня проводять 40-60 працівників. За ввесь рік тільки у три дні не проводили рейди, зокрема на Великдень.
«На початок карантину у нас було 37% порушень, у локдаун було 6%, а на сьогодні – 21%. За два дні 16-17 лютого було проведено 1408 моніторингових відвідувань та виявлено 264 порушення. Складено 157 протоколів та 92 приписи», – говорить Гурський.
Від початку 2021 року здійснено 9862 перевірки, виявлено 931 порушення, складено 563 протоколи, винесено 477 приписів та пропозицій, направлено 128 листів в органи місцевого самоврядування, 166 – до поліції. Винесено 358 постанов про накладення штрафів на суму 46 614 грн.
Найбільше порушують агропродовольчі ринки – 39%. Перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Микола Сендецький пояснив, що саме на ринках велике скупчення людей, немає антисептиків та дотримання дистанції.
Гурський додає, що багатьом не подобаються обмеження, але найбільше страждає бізнес, бо він дає людям роботу та забезпечує засобами існування. Держпродспоживслужба проводила зустрічі з рестораторами та власниками малого бізнесу, аби мінімізувати вплив обмежень на них.
Також для органів місцевого самоврядування поводили спеціальні навчання по дотриманню протиепідемічних заходів.
«Ми сподівємося, що таке навчання буде проводитися незважаючи на те, що багато хто його ігнорує. Вже 80% наших працівників перехворіли через постійній контакти під час рейдів», – каже Гурський.
Він додав, що якщо у людей не буде самосвідомості, то ніякий контролюючий орган не допоможе.