Після провалу опалювального сезону Марцінків організував мітинг перед “газконторою” (ФОТО)

13 Oct, 2021 15:14

Поділитись публікацією
Після провалу опалювального сезону Марцінків організував мітинг перед “газконторою” (ФОТО)

Під будівлею Івано-Франківськгазу, на вулиці Ленкавського, 13 жовтня, десятки містян вийшли на протест із гаслом “Досить обкрадати народ”.

Усе — через високі тарифи на газ, інформує “Галицький кореспондент“.

Наразі для населення ціна за куб газу становить 8 гривень, а для юридичних осіб — 47.

“Сьогодні ми поки не відчуваємо, бо на вулиці тепло, але скоро всі відчуємо. Влада для населення ціну на газ не піднімає, але для підприємців врази підвищили. І приходячи в магазин, чи аптеку ми будем платити набагато більше, бо там вже закладена ціна і за газ… Тому ми сьогодні кажемо владі: “Стоп!”. І ця акція — перша ластівка, і далі це має котитись лавиною на Київ, щоб вони почали думати про людей”, – говорить учасник акції Василь Попович.

Також він додає, що через високі ціни на газ, підприємства можуть закритися, а тоді і люди втрачатимуть роботу.

“У нас справді складна ситуація з тарифами. Ця інсталяція показує, що без газопостачання українці будуть грітися від вогню і палити шини… Сьогодні ми вийшли на попереджувальну акцію, щоб показати те, що ті, хто думає, що їм просто вдасться провести це, а український народ проковтне – помиляються”, – наголошує учасник акції Сергій Сивачук.

Сергій додав, що при потребі таких протестів буде більше. Вони триватимуть поки люди не доб’ються адекватних тарифів і дійсно не побачать роботу влади для народу.

“Є деякі речі, з якими ми не повинні погоджуватися. Зараз питання: як в такій ситуації з тарифами сім’ям виживати? Не жити, а саме виживати. Сьогодні ми вийшли на акцію, це в мирній формі, але я впевнений, що можемо провести такі акції і в Києві. Я впевнений, що нас почують — інакше не буде!”,— ділиться підприємець Андрій Строїч.

Активісти зазначили, що збиратимуть підписи підприємців, писати петиції, щоб під час засідання сесій робили офіційні звернення до керівництва держави. Щоб влада у свою чергу змінювала цю ситуацію.

Як помітно з фото, на акцію прийшли переважно франківські активісти та депутати міської та районної ради від партії “Свобода” (Андрій Строїч, Василь Попович) та представники їхніх вуличних “союзників” з “Національного корпусу”. Вони не мали партійної символіки, натомість по периметру акції розклали намети з символікою мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, пише “Галка”. 

Як відомо, в Івано-Франківську, незважаючи не холоднечу, провалили запуск тепла: мер міста Марцінків постить “мемасики”, тоді як і сусідніх Тернополі, Львові та Хмельницькому вже тепло. 

Після хвилі обурення міський голова пообіцяв, що опалювальний сезон почнеться з понеділка. Але зразу анонсував, що з ним будуть проблеми.