Пісні про Чорнобиль від іноземних виконавців (ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

26 Кві, 2016 10:00

Поділитись публікацією
Пісні про Чорнобиль від іноземних виконавців (ВІДЕО)

Вибух 26 квітня 1986 року – гостра тема. Чорнобильська трагедія стала матеріалом для багатьох одержимих творчістю.

В українській музичній культурі Чорнобиль став одним з тегів, який використовується як попередження людству. Від пісні «Скрябіна» «Чорнобиль форева» і кліпу Alyosha  на композицію Sweet People до  пісні «1986» від ONUKA – ще одне вагоме слово по суті, пише Культпростір.

Цікаво, що світова музична культура теж має такі твори. Ось деякі з них.

Девід Боуї – Time Will Crawl (1987)

Друга пісня з альбому Боуї Never Let Me Down. Присвячена темі забруднення і руйнування планети промисловістю. Текст натхненний чорнобильським вибухом – так говорив сам Девід. Він пояснював: «Я закладав в пісню ідею про те, що одна-єдина людина може бути відповідальним за те, що підірве весь світ». Через роки Боуї зізнається, що це його улюблена композиція з того альбому і включить її до збірки iSelect (2008).

The Blue Hearts – Chernobyl (1988)

У 1988 році японські панк-рокери The Blue Hearts готували до випуску сингл з трьох композицій, куди повинна була увійти і пісня Chernobyl. Це був жест – музиканти хотіли висловитися проти використання ядерної енергії. Однак лейбл Meldac Records, де вони видавалися, підтримувався тоді компанією Mitsubishi, що активно інвестувала кошти в ядерну промисловість. Групі заборонили випускати пісню. Вона розірвала контракт і видала матеріал на незалежному лейблі. Справжні панки.

Blanck Mass – Chernobyl (2011)

Проект британського електронного музиканта Бенджаміна Джона Пауера. Інструментальна п’єса імені Чорнобиля увійшла до дебютного альбому Blanck Mass. Зв’язок з трагедією тут, як і в будь-якій музиці без слів, гранично абстрактний. Оглядач ВВС, який рецензував альбом, написав, наприклад: «У треку Chernobyl немає нічого катастрофічного. Швидше, він дрейфує, як дюни, якщо на них дивитися з космосу». Але у меломана, який змонтував це відео для Youtube під композицію Blanck Mass, були явно інші асоціації.

Адріано Челентано – Sognando Chernobyl (2012)

Чотири роки тому італійський поп-ветеран випустив 11-хвилинну пісню «Мені сниться Чорнобиль», в якій висловив весь жах з приводу того, куди котиться цивілізація. «Чи зможемо ми хоч коли-небудь дихати без цих газів,/Якими вже заражені,/Без цих ядерних відходів,/Які виробляють в ім’я вільної торгівлі і глобалізації,/Вони несуть рак в кожен будинок,/І кожному сниться Чорнобиль», – це фрагмент тексту. В дивному сюрреалістичному кліпі на пісню немає жодного кадру із зони відчуження. Проте вони є в тих роликах, про які йтиметься нижче.

Pink Floyd – Marooned (2014)

Найпопулярніший приклад використання кадрів з Прип’яті. До 20-річчя виходу альбому The Division Bell (1994), легендарні англійці вирішили забезпечити відеорядом один з треків платівки. Традиційно для Pink Floyd, тема виведена на космічний рівень. Використаний простий і при цьому ефективний прийом – склеювання і накладення кадрів нинішніх з архівною зйомкою мирного життя Прип’яті до вибуху. Сивий чоловік бродить по коридорах, щось записує в зошит. Обличчя не видно. Холод по спині.