“Питаннями наших захисників в тилу ніхто серйозно не займається”, – Михайло Ноняк (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

14 Лют, 2021 20:02

Поділитись публікацією
“Питаннями наших захисників в тилу ніхто серйозно не займається”, – Михайло Ноняк (ВІДЕО)

Сьомий рік поспіль тривають бойові дії на Сході нашої держави. У зоні військового конфлікту перебувають тисячі українців, які виконують свій громадянський обов’язок, відстоюючи незалежність країни й захищаючи її кордони. Після повернення з війни додому захисникам доводиться вирішувати чимало соціальних питань, пов’язаних із пошуками житла, роботи, здобуттям освіти, лікуванням тощо.

Читайте також: Вимагаю негайного оголошення незаконними і терористичними організаціями "партію Шарія" та "ОПЗЖ", - Михайло Ноняк

Часто знаходити рішення ветеранам та їхнім родинам треба самотужки, без належної допомоги та уваги держави. На цьому наголосив кандидат у народні депутати від округу №87 з центром у місті Надвірна Михайло Ноняк у передачі “На часі”, яка виходить на каналі “402”.

“У мене багато друзів і побратимів воюють на Сході. Їхніми питаннями ніхто не займається серйозно. Тому ми наприкінці 2018 року провели консультації з військовими, правоохоронцями, учасниками бойових дій, – розповів кандидат. – І у 2019 році створили Всеукраїнську профспілку військових, працівників правоохоронних органів, учасників бойових дій, яка займається виключно проблемами військових, наших добровольців, та їх сімей”.

З того часу і до сьогодні Михайло Ноняк є головою такої профспілки. УкрПрофсила (а саме таку назву профспілка отримала в публічному просторі) здатна впливати на вирішення багатьох важливих соціальних питань. Наразі вона має 14 обласних осередків, зокрема, й на Прикарпатті. Роботою профспілки опікуються громадські активісти, волонтери, учасники АТО/ООС і Революції Гідності, правоохоронці та ветерани.

“Коли військовий, який 5 чи 6 років воював на Сході, повертається до буденного життя, він без роботи, без освіти. В нього дружина, діти. Як йому вижити? – запитує Михайло Ноняк. – Скільки летальних випадків, скільки людей просто скочуються в прірву! І реально держава системно не дбає про соціальний захист, лікування, забезпечення, гарантії освіти, роботи …Прикривається військовими, які в окопах по пояс в болоті захищають нашу країну, зрештою захищають владу”.

Кандидат пропонує звернути увагу на досвід НАТО. Військові цього альянсу, зауважує Ноняк, мають всі соціальні гарантії. Політик прагне, щоб так було і в Україні. Для цього нещодавно подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт про повернення пільг військовим і учасникам бойових дій.

До слова, чинна система соціального захисту ветеранів була сформована ще в 1993 році на залишках радянського підходу й в основному зорієнтована на ветеранів Другої світової війни. Більшість гарантій не є актуальними в умовах сьогодення. Ті ж пільги, які все-таки працюють, мають лише компенсаційну функцію, що в підсумку не вирішує реальних проблем, з якими стикаються захисники України після звільнення зі служби.

Хоча Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту” передбачено доволі багато соціальних гарантій, реалізувати більшість з них неможливо. З переліку 22 пільг для учасників бойових дій та 27 пільг для осіб з інвалідністю внаслідок війн жодна не може бути реалізована в повному обсязі.

Кожне положення обмежується підзаконними актами, відсутністю бюджетних коштів або затверджених порядків, необхідних для реалізації законодавчих норм. Натомість пільги, які реально можна отримати, не є достатнім інструментом розв’язання проблем ветеранів та не сприяють поверненню ветерана до повноцінного мирного життя.

Теги: