Північна Корея провела випробування свого найпотужнішого ядерного заряду

Автор: Єва Жасминова

09 Sep, 2016 11:00

Поділитись публікацією
Північна Корея провела випробування свого найпотужнішого ядерного заряду

Потужність вибуху ядерного заряду в ході північнокорейських випробувань 9 вересня 2016 року склала близько 10 кілотонн, повідомляє Associated Press з посиланням на представника міністерства оборони Південної Кореї.

Південнокорейське агентство Ренхап зазначає, що випробування стали причиною землетрусу магнітудою в п’ять балів.

Разом з тим в КНДР відзвітували про проведення чергових ядерних випробувань на полігоні в північно-східній частині країни.

Згідно з заявою, опублікованою на сайті Центрального телеграфного агентства Північної Кореї, КНДР відтепер може оснащувати ядерними боєголовками балістичні ракети.

“КНДР зробить подальші заходи зі зміцнення державної ядерної потужності для захисту своєї гідності і права на існування від США в умовах наростаючої загрози ядерної війни”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на початку 2016 року Пхеньян відзвітував про успішні випробування водневої бомби. В цілому, КНДР здійснювала ядерні випробування в 2006, 2009 і 2013 роках.

У кінці серпня Рада безпеки ООН засудила Північну Корею за запуск балістичної ракети, який був здійснений 24 серпня 2016 року з підводного човна в Японському морі.