Північна Корея здійснила запуск балістичної ракети вперше, відколи Дональд Трамп став президентом США.
Після цього Дональд Трамп запевнив прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе, що Америка на 100% є союзником Японії, інформує ВВС.
Як повідомляє влада Південної Кореї, ракета пролетіла на схід в бік Японського моря протягом близько 500 км.
Пан Абе заявив, що випробування ракети було “абсолютно неприпустимим”. Японські чиновники повідомляють, що ракета не досягла вод країни.
На спільній прес-конференції під час візиту до США, прем’єр-міністр Японії додав, що Дональд Трамп також запевнив його у своїх намірах зміцнювати союз між країнами і надалі.
Лідер КНДР Кім Чен Ин під час новорічного телезвернення 1 січня повідомляв, що Пхеньян розпочав останню стадію розробки міжконтинентальної балістичної ракети.
У своїй промові Кім Чен Ин також назвав Північну Корею “військовою державою Сходу, яку не здолає навіть найсильніший ворог”.
3 лютого голова Пентагону Джеймс Меттіс під час свого візиту до Південної Кореї заявив, що Сполучені Штати нададуть “нищівну відповідь” на будь-яку спробу ядерного нападу на союзників США з боку КНДР.
Незадовго до своєї інавгурації президент США Дональд Трамп заявив, що не дозволить Північній Кореї створити ядерні ракети, здатні досягти території США, і розкритикував Китай за те, що країна не допомагає Вашингтону у врегулюванні проблемних питань з КНДР.
Північнокорейська ракетна програма розробляється в суворій секретності. Судити про неї доводиться, в основному, за даними, отриманими під час відстеження параметрів запусків.
Це був дев’ятий за останні десять місяців. Як відзначають спостерігачі, минулого року КНДР проявляла безпрецедентний рівень активності.
Під час найвдалішої спроби у вересні минулого року ракета пролетіла 800 км і впала в Японське море. Попередній запуск 20 жовтня був невдалим.
За даними американської розвідки, в жовтні Пхеньян знову спробував здійснити запуск ракети “Мусудан” власної розробки.
Експерти вважають, що корейська ракетна програма і програма створення ядерної зброї просуваються вперед, і, попри невдачі, найближчими роками КНДР зможе отримати більш-менш надійний носій з ядерною боєголовкою.