Півсотні волонтерів зі Східної Європи зустрінуться в Івано-Франківську

Автор: Людмила Баран

24 Жов, 2017 12:09

Поділитись публікацією
Півсотні волонтерів зі Східної Європи зустрінуться в Івано-Франківську

Вперше в Івано-Франківську проводять зустріч німецьких волонтерів, які працюють у країнах Східної Європи.

Читайте також: Делегація з Польщі завітала у Коломию

Зустріч триватиме  24 – 27 жовтня. У ній візьмуть участь близько 50 волонтерів, які працюють в Україні, Білорусі, Росії, Молдові, Азербайджані, Вірменії та Грузії. Всі вони є учасниками програми «kulturweit» Німецької комісії ЮНЕСКО.

“Сюди приїдуть люди з семи країн. Вони будуть обмінюватися досвідом волонтерської роботи та плануватимуть спільні проекти”, – розповіла Анна Вайґель, директорка цієї програми на прес-конференції в Івано-Франківську 24 жовтня.

За її словами, “Kulturweilt” – це міжнародна волонтерська служба Німецької Комісії ЮНЕСКО. Вона орієнтована насамперед на культуру, освіту та громадянську активність. Волонтери влаштовують мистецькі проекти, театральні постановки, фотовиставки тощо.

Програма фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини. Видатки йдуть на транспортні і побутові потреби, які волонтери самостійно не можуть покривати.

У програмі бере участь молодь від 18 до 26 років. Крім Східної Європи, вони працюють також в Азії, Латинській Америці, загалом у 60-ти країнах світу.

“Велика наша ціль і ціль ЮНЕСКО – щоб якомога більше людей могли познайомитися. Якщо ми краще знаємо один одного, ми менше боїмося один одного, і це веде до збереження миру у світі”, – сказала Вайґель.

Зустрічі усіх волонтерів програми  ще не проводили. Це пілотний захід. Анна Вайґель пояснила, що для  організації такої зустрічі обрали Україну, тому що сюди зручно добиратися. А Івано-Франківську – тому що це не так очевидно, як Київ, і тому що “це місто має живу динаміку і живу енергію”.

Один з волонтерів Kulturweilt  Макс Албінґер працював  протягом минулого року у школі номер 5.

Викладачка німецької мови з цього закладу Наталія Шарин розповіла, що він був дуже активним. Розповідав дітям, чим живе молодь Німеччини. Обговорював теми, які цікавлять підлітків – музику, сленг.

“Дітям вдалося подолати мовний бар’єр, який часто виникаєпри спілкуванні з іноземцями”, – зауважила Шарин.

Волонтер допомагав готувати уроки, запровадив у школі молодіжні дебати. Він показав дітям, як можна не боятися висловлювати свою думку.  Крім того,  за рік зміг вивчити українську і російську.

Зараз в Україні працює шість німецьких волонтерів – у Шостці, Кривому Розі, Ізмаїлі, Дрогобичі та інших містах.

50 учасників зустрічі в Івано-Франківську  втілюють свої проекти в таких організаціях як Ґете-Інститут, Академія Deutsche Welle, в національних комісіях ЮНЕСКО та інших. Волонтери також працюють у школах, де вивчається німецька мова.

В Івано-Франківську вони побачать місцеві організації та познайомляться з тутешніми ініціативами. Зокрема, зустрінуться з вчителями із Яблунева, відвідають Робоклуб та центр підвищення кваліфікації вчителів.

Читайте також інтерв’ю “Галки” з Максом Албінґером:  Враження, що ви завжди потребуєте героїв для слави, – Макс Албінґер, німецький волонтер у Франківську