Платники Івано-Франківщини сплатили майже вісім мільйонів збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Автор: Турій Роман

29 Jul, 2014 10:11

Поділитись публікацією
Платники Івано-Франківщини сплатили майже вісім мільйонів збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Прикарпатські бізнесмени з початку року перерахували до державного бюджету 7,9 млн.грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства, в т.ч. у червні – 1,6 млн.грн. Загалом, “хмільний” збір в області сплачують понад 4 тисячі суб’єктів господарювання, більшість з яких – приватні підприємці. Про це повідомили в Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області.

Фахівці ГУ в області нагадують, платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Платники подають розрахунок щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, за місцем перебування на податковому обліку. Суму збору, зазначену в розрахунку, платник зобов’язаний сплатити протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку. За червень цього року такий день припадає на 30 липня 2014 року.

Звертаємо увагу, що розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності у платника об’єкта оподаткування. Тобто, суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.