ПНУ став першим навчальним закладом, в якому відбувся тиждень інклюзії в рамках всеукраїнського проекту (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

08 Nov, 2018 17:47

Поділитись публікацією
ПНУ став першим навчальним закладом, в якому відбувся тиждень інклюзії в рамках всеукраїнського проекту (ФОТО)

В рамках всеукраїнського проекту «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти в Україні» в Прикарпатському національному університеті відбулися різноманітні заходи.

Читайте також: Український гурт виступить під час фіналу Ліги чемпіонів у Мадриді

Лекції, майстер-класи, доповіді, освітні візити від експертів з України та США проводилися в Івано-Франківському коледжі та на кафедрі педагогіки початкової освіти за підтримки спільноти Інклюзія без кордонів та відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, пише “Галка” з посиланням на ПНУ.

Захід відбувався з метою налагодження професійної комунікації між педагогами, студентами, батьками дітей з особливими освітніми потребами та інвалідністю і громадськими організаціями. Обговорювані теми стосувалися наріжних понять, ідей та принципів інклюзивної освіти, нормативно-правової бази, психолого-педагогічної готовності вихователів закладів дошкільної освіти до роботи в інклюзивному середовищі, полісенсорного підходу у роботі з учнями з особливими потребами, діяльності інклюзивно-ресурсного центру, застосування сторітелінгу, дослідницьких навчальних середовищ, комунікативних функцій театру в інклюзивному процесі, залучення батьків та взаємодії команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, універсального дизайну у навчанні, виявлення дітей з порушенням розвитку та стратегій раннього втручання і підтримки позитивної поведінки.

“Родзинкою було інклюзивне Свято Осені aka nonscary Halloween для дітей та дорослих з особливими потребами і без них”, – йдеться в повідомленні.

Кульмінацією тижня інклюзії став суботній семінар-марафон за участю освітян, студентів та батьків з Івано-Франківщини, Львівщини, Хмельниччини, Харківщини та колег з університету Міннесоти (США), на якому у фокус-групах були зґенеровані ідеї та рекомендації для впровадження проекту «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти» в освітнє та суспільне життя України. Як зазначив директор Івано-Франківського коледжу, професор Юрій Москаленко, його навчальний заклад зацікавлений в тому, щоб студенти були професійно та світоглядно підготовлені до викликів сучасної освіти та планує подальші кроки в напрямку інклюзії.