По 6? У Франківську обговорюють ріст тарифів у маршрутках (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

15 Бер, 2019 10:30

По 6? У Франківську обговорюють ріст тарифів у маршрутках (ФОТО, ВІДЕО)

Як інформувала “Галка”, з 1 квітня для іванофранківців може зрости вартість проїзду у громадському транспорті до шести гривень.

З цього приводу, у п’ятницю, 15 березня, обговорили проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування».

Заступник начальника управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк розповів, що до управління прийшов лист від Спілки перевізників Івано-Франківська із запитом на збільшення тарифу на проїзд у зв’язку з підвищенням цін на пальне, запасні частини, автомобільні шини, витрати на заробітну плату, та інше.

Голова спілки Олег Стахів підтвердив, що дійсно підвищення пов’язане із ціною на паливо, а також із зростанням мінімальної заробітної плати. Також він наголосив, що чи не щомісяця кількість так званих “платних” пасажирів зменшується – вони виїжджають закордон. Їх, вважає перевізник, наразі є 30% від усіх песажирів. Натомість є дуже багато пільговиків.

“На ціну впливає кількість людей пільгових категорій, які користуються нашим транспортом. Нам, як наприклад, комунальному транспорту, ці затрати не компенсують. А ще нам потрібно тримати на роботі водіїв, бо комунальний транспорт забрав у нас 40-60% водіїв на свої маршрути”, – говорить Стахів.

Голова спілки перевізників Івано-Франківська зазначив, що це не остаточна ціна проїзду в місті, вона може зростати. Він наголосив, що приватні маршрути забезпечують з’єднання тих маршутрів, які не охоплює комунальний транспорт.

Представник аудиторської фірми, яка проводила розрахунок тарифу, зазначив, що найбільшу частку витрат займає паливо. А для того, щоб забезпечити гідні умови для пасажирів та перевізників, то тариф має складати не менше 7 гривень. Коли аудитна фірма проводила розрахунок для Чернівців, то з’ясували, що проїзд має становити не менше 25 центів, саме за такої ціни є змога оновлювати автобусний парк.

Під час обговорення голова ГО “Захист” Руслан Мельник поцікавився, як розраховують пасажиропотік.

“Він розраховується за відповідною формулою, за даними обстеження пасажиропотоку та по надходженню грошей в касу”, – відповідає представник аудиторської фірми Руслан Янчук.

Також виникло питання про те, звідки береться розрахунок по кількості витрачання пального автобусом.

Представник аудиторської фірми зазначив, що є фактичні дані по документа, але до прикладу, якщо “Жигулі” по документам беруть шість літрів, то він в реальності візьме всі 10 літрів.

“А з нашими дорогами, то і набагато більше”, – говорить Янчук.

В підсумку, представники громади не підтримали підвищення цін на проїзд. Однак громадські слухання мають лише рекомендаційний характер. Тепер питання розгляне міський виконавчий комітет.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...