Почесний “вампір” світового футболу: хто він і що про нього треба знати

Автор: Сидорчук Василь

13 Тра, 2019 19:27

Поділитись публікацією
Почесний “вампір” світового футболу: хто він і що про нього треба знати

Футболіста Луїса Суареса називають “вампіром”, “уругвайським кулеметом” та ще хтозна як. Але він досі залишається однією з найяскравіших фігур у європейському, чи навіть у світовому футболі.

Це Луїс Суарес, відомий своїми непередбачуваними вчинками та гучними голами. Ось декілька фактів, які можуть пролити світло на життя та кар’єру футболіста.

Суарес “Гострі зуби”

Він дійсно кусається. Чи, принаймні, кусався. Кусатися він почав ще з 2010 року, коли вже став досить відомим спортсменом, за що й отримав прізвисько “вампір” та безліч дискваліфікацій. Першою “жертвою” став голландський півзахисник Отман Баккал, якого тоді вкусив Суарес, будучи гравцем “Аякса”. Для першого разу уругваєць отримав сім матчів дискваліфікації, але на цьому не спинився.

Наступними покусаними були Браніслав Іванович та Джорджіо К’єлліні. Перший натрапив на гострий зуб Суареса у Великій Британії, граючи за Ліверпуль, другий — у матчі Уругвай-Італія. Кара була жорсткішою. Не зовсім здорова звичка кусати суперника коштувала Суаресу спочатку 10 матчів дискваліфікації, а після того його дискваліфікували на 9 матчів у складі збірної Уругваю, та відсторонили від будь-якої футбольної діяльності на чотири місяці.

Важке дитинство, шляхетні вчинки

Луїс ріс у багатодітній бідній сім’ї та саме цим його виправдовують менеджери. Певно, вони не знають, що не всі вихідці з багатодітних уругвайських сімей кусаються у випадку складного емоційного стану. Проте сам футболіст розповідає, що був вимушений працювати на автомийці та автомайстерні свого діда, аби хоч якось допомогти матері прогодувати ще шістьох братів та сестер.

Але вже у 17 років Луїс грав в уругвайському Насьоналі, де заробляв біля 2000 песо на місяць. Це близько трьох тисяч гривень на наші гроші. Втім, інший агент запропонував йому розкішний контракт, за яким хлопець міг би отримувати не менше, ніж 10 тисяч доларів. Суарес відмовився, мотивуючи це тим, що футболіст має заробляти виключно підвищенням рівню гри, а не завдяки чомусь іншому. Чому саме, ми, напевно, ніколи не дізнаємося.

“Уругвайський кулемет”

Позаяк, Суарес дійсно добре грає. Перший матч за збірну Уругваю він провів у 2007 році, коли йому ледь виповнилося 20 років. У цьому матчі він відзначився тільки червоною карткою, але команда виграла з рахунком 3-1. З тієї пори пройшло 12 років, за плечима футболіста три чемпіонати світу і він став ніби талісманом для своєї збірної.

Дійсно, Уругвай не програв жодного матчу, коли на полі був Суарес. Трансферна ціна гравця росте і досі. У 2006 його перекупив голландський “Гронінген” за 800 тисяч євро, а “Ліверпуль” віддав за нього майже 27 мільйонів євро. Виходить, ціна гравця зросла в 36 разів. Втім, останній матч Суареса у складі “Барселони”, який можна було дивитися на Футбол 1 HD онлайн, не пішов на користь іміджу уругвайця. “Барселона” епічно програла Ліверпулю з рахунком 0-4.

Теги: