Подарунок на День міста: в університеті Короля Данила кують корону монарха (ФОТО)

Автор: Турій Роман

06 Тра, 2021 14:12

Подарунок на День міста: в університеті Короля Данила кують корону монарха (ФОТО)

В університеті Короля Данила шостого травня влаштували видовищне дійство – створення корони для майбутнього артоб’єкту, який стане подарунком Івано-Франківську.

Читайте також: Національною премією відзначили сквер поблизу Ратуші (ФОТО)

6 травня у дворі університету влаштували справжню ковальську майстерню під відкритим небом. Все для того, аби створити подарунок на 359-ий день народження Івано-Франківська.

Перший проректор університету Михайло Космій розповів, що виш святкує свій день заснування у той же День, що й Івано-Франківськ, інформує «Галка».

«Сьогоднішні заходи є традиційними, бо наш університет святкує свій 24-тий День народження, одночасно з Днем міста. Ми будемо сьогодні кувати корону, яка стане елементом артоб’єкту, який подаруємо місту», – каже Космій.

Проректор Любомир Ілин розповів, що корону Данила Галицького ніхто ніколи не бачив, вона вважається втраченою. Університете створив власну інтерпретацію, аби показати її містянам та гостям міста. Вона буде виконана у традиційному європейському стилі, покрита матеріалом під позолоту та інкрустована камінням.

Студенти і викладачі брали активну участь у проєктуванні подарунку для Івано-Франківська. Артоб’єкт планують встановити в центральній частині міста, або там, де йому знайдеться місце.

Очолив роботу ковалів Сергій Полуботько, який влаштовує у місті традиційне «Свято ковалів».

Місцевий коваль Сергій Чайка додав, що корона стане частиною майбутньої композиції «Крісло Данила Галицького».

Впродовж дня ковалі планують завершити роботу. Попередньо вони виробили елементи, які планують нині композиційно доповнити. Розміри корони буде 25 см у діаметрі та 28 см у висоту.

Також біля університету влаштували ярмарком кованих виробів та виставку робіт студентів творчих спеціальностей Короля Данила.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...