Податківці пояснюють, як користуватись касовими апаратами при пасажирських перевезеннях

Автор: Людмила Баран

12 Jun, 2015 10:08

Податківці пояснюють, як користуватись касовими апаратами при пасажирських перевезеннях

ДПІ у м. Івано-Франківську пише про застосування касових апаратів підприємцями-спрощенцями, що здійснюють перевезення пасажирів.

Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

В інших випадках платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) застосовують РРО.

При цьому, абзацом 5 п. 1 розд. II «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» встановлено, що платники єдиного податку третьої групи з 01 липня 2015 року та платники єдиного податку другої групи з 01 січня 2016 року повинні застосовувати РРО.

Пунктом 4 ст. 9 Закону № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють перевезення пасажирів, за умови дотримання пункту 4 ст.9 Закону № 265/95-ВР при розрахунках готівкою РРО не застосовують. В інших випадках вони зобов’язані з 01 липня 2015 року (третя група) та з 01 січня 2016 року (друга група) застосовувати належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.