Податок на нові автомобілі у 2024 році

27 Бер, 2024 17:23

Поділитись публікацією
Податок на нові автомобілі у 2024 році

Мрієте про новенький Audi, Land Rover, Lexus, Mercedes-Benz, Porsche, BMW, Tesla чи інший преміальний автомобіль? Зупиніться! Перш ніж втілити цю мрію в життя, важливо знати про “підводний камінь” – податок на розкіш, який може істотно збільшити ваші витрати. 

У цій статті ми докладно розглянемо актуальні питання оподаткування нових автомобілів в Україні та зазначимо практичні поради щодо мінімізації податкових зобов’язань.

Що це за звір?

Податок на розкіш – це щорічний обов’язок для власників легкових автомобілів, віком до 5 років, середня ринкова вартість яких перевищує 375 мін. зарплат, встановлених на 01 січня звітного року. 2024-го податок на розкіш буде сплачуватися за машини, вартість яких перевищує 2 662 500 грн.

Тобто, якщо ви плануєте купити в автосалоні Toyota нову Тойота Camry модельного ряду-2024 у комплектації Elegance, середньоринкова вартість якої по автосалонам країни становить 1 800 000 грн, сплачувати податок вам не доведеться. Оскільки ціна седана не перевищує граничне значення у 2 662 500 грн.

Рекомендуємо перед придбанням нового автомобіля перевірити, чи підпадає він під транспортний податок. А також звернутись до кваліфікованого юриста за консультацією щодо оптимізації податкових зобов’язань.

Використовуйте авторитетні джерела інформації для перевірки актуальних даних про податок.

Які авто підпадають під “розкішний” податок?

Список “щасливчиків” оновлюється щороку Міністерством економіки. У 2024 році до нього увійшли 184 моделі лакшері авто таких брендів: Астон Мартін, Ауді, Бентлі, БМВ, Каділак, Ягуар, Ленд Ровер, Лексус, Мазераті, Мерседес-Бенц, Порше, Рівіан, Тесла. 

Скільки платити?

Ставка податку фіксована, складає 25 000 грн за один автомобіль. Маєте два “розкішних” авто? Будь ласка, 50 000 грн до вашої уваги!

Хто платить?

Податковим кодексом передбачено, що платити за вишукані автівки повинні всі: і звичайні люди (у т.ч. ФОПівці), і підприємства.

Щоквартально юрособи зобов’язані самостійно розраховувати розмір податку та перераховувати його до Бюджету.

Фізособи (у т.ч. ФОПи) мають два місяці з дати отримання повідомлення від податкової служби, щоб сплатити розрахований податок.

Якщо фізична особа не згодна з сумою податку, вона може ініціювати перевірку розрахунку Державною фіскальною службою.

Як розрахувати?

Для нових авто: пропорційно кількості місяців, що залишилися до кінця року.

Приклад: ви купили новенький Porsche у серпні поточного року. Вам потрібно перерахувати до Бюджету податок за 5 місяців (з серпня по грудень): 25 000 грн / 12 * 5 = 10 417 грн.

Для авто, які протягом року “перейдуть рубіж” у 5 років, податок стягується за період з 1 січня до початку місяця, наступного за місяцем їх “п’ятиріччя”.

Приклад: для вашого Lexus 2019 р.в., який у травні 2024 року досягне 5-річного віку, передбачено 4-місячний податок (з січня по квітень) у розмірі 8 333 грн.

Як уникнути “розкішного” податку?

  • Купити авто, вартість якого не перевищує 2,6 млн грн.
  • Вибрати машину, віком понад 5 років.
  • Переобладнати автомобіль у вантажний. Відмінним варіантом цього перевтілення є замовити переобладнання авто від ВІДІ Юнікомерс.
  • Продати авто до кінця року.

Який юридичний наслідок, якщо не сплатити?

Штрафи:

  • 10% від суми боргу за прострочення до 30 днів;
  • 20% від суми боргу за прострочення понад 30 днів.

Пеня: за кожен день прострочення нараховується 0,01% від суми боргу.

Арешт майна: податкова служба може ініціювати арешт “золотого” автомобіля, щоб погасити заборгованість.

Обмеження виїзду за кордон: може бути встановлена заборона на виїзд з України, доки не буде сплачено податок.

Проблеми з реєстрацією авто: власник не зможе перереєструвати або зняти з обліку “розкішний” автомобіль, поки не погасить податкову заборгованість.

Інші неприємності: погіршення кредитної історії, репутаційні втрати. 

Замислюючись про новий люксовий автомобіль, зважте всі “за” і “проти”, щоб не отримати “шикарний” податковий сюрприз! І пам’ятайте: Сплата податків – це ваш внесок у розвиток країни, а заплатити їх вчасно – ваш обов’язок, передбачений законом.

Реклама