«Події у Надвірній – це брутальне втручання у виборчий процес», – нардепи від «ЄС» закликають провести перевибори у 87 окрузі (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

05 Apr, 2021 13:18

Поділитись публікацією
«Події у Надвірній – це брутальне втручання у виборчий процес», – нардепи від «ЄС» закликають провести перевибори у 87 окрузі (ФОТО)

П’ятого квітня під стінами «Білого дому» у Франківську нардепи від «Європейської Солідарності» та позафракційна Оксана Савчук дали брифінг щодо виборів у 87 ОВО.

Читайте також: На Прикарпатті продовжує падати захворюваність на COVID-19, на 14% за тиждень

За словами нардепа, керівника Івано-Франківської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Володимира В’ятровича, обранці зібралися, щоб прояснити їхню позицію стосовно довиборів у 87 окрузі.

«Ці вибори важливі не тільки в контексті області а й цілої України. Ми знали, що українцям протистоятимуть олігархічні сили та адмінресурс. Саме це спонукало нас підтримати кандидата від «Свободи» Руслана Кошулинського. На жаль, не всі кандидати, які позиціонували себе патріотичними, не зрозуміли наш заклик. Те, що ми бачили в ОВК у Надвірній – участь спецпідрозділів СБУ «Альфа» – це брутальне втручання у виборчий процес. Ми звертаємося до громадськості, хочемо донести, настільки небезпечна ситуація в Україні. В державі нищиться парламентаризм і парламент, нищиться одна із базових інституцій демократії – вибори», – каже В’ятрович, пише «Галка».

Народний депутат Олег Синютка зазначив, що наразі в Україні зіштовхуються два підходи – боротьба адмінресурсу і впливу (безпосередньо підкуп виборців) та боротьба ідеологій.

«Свобода» та «ЄС» об’єднали свої зусилля – і це демонстрації усій Україні, що патріотичні сили можуть об’єднуватися. На жаль, не всі долучилися до нас. Тепер ми маємо зробити висновки за фактом проведення самих виборів. Корупція і адмінресурс хотіли побороти демократію. Востаннє таке було на виборах у Мукачеві. Тоді все закінчилося початком падіння режиму Януковича. Замість боротьби із сепаратизмом та проросійськими силами, влада відволікає від цих фактів втручаннями у події на 87 окрузі», – каже Синютка.

Народна обраниця Оксана Савчук зауважила, що раніше таких фальсифікацій і підкупів на Франківщині не було:

«Такі підлі підкупи, «сліпі» правоохоронці… Нікому не був цікавий вибір українських виборців. Ми не визнаємо такий результат, бо вибори сфальсифіковані».

Нардеп Микола Княжицький каже, що у Верховній Раді мають бути не шоумени, а політики.

«Пам’ятаю, коли на Франківщині перемагали достойні люди. Подивіться зараз на деяких депутатів з Франківщини. Вам не соромно? Люди почали продавати свої голоси за 300 гривень. Це жахливо! На зміну тій корупції, з якою ми боремося, прийшов такий адмінресурс, що цього не було і за часів Януковича. Все, що відбувається тут, у серці української незалежності – в Галичині – це сором. Ми хочемо зупинити владу у бажанні встановити диктатуру. Треба провести інші вибори, обрати чесних людей. Недарма «ЄС» підтримала Кошулинського – у раді мають бути не шоумени, а саме політики. Хай наші погляди дещо і відрізняються, але ми, передусім, патріотичні сили».

Народні депутати зауважили, що сподіваються на справедливе рішення суду та адекватну реакцію інших політичних сил. Депутати облради від «ЄС» ініціюватимуть засідання позачергової сесії.

«Якщо вибори у 87 ОВО – це така репетиція майбутніх парламентських і президентських виборів, то треба показати владі, що люди ніколи не сприймуть таких методів», – додав Синютка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Результати по 87 округу треба скасувати і провести нові вибори, – депутат від ЄС Вадим Войтик

Нагадаємо, підрахунок голосів виборів на Франківщині завершили: Вірастюк обійшов Шевченка.