Поет-боєць Артур Дронь презентував у Франківську свою поетичну збірку “Тут були ми” (ФОТО)
21 Гру, 2023 22:13
21 грудня на запрошення VS School поет та військовослужбовець Артур Дронь презентував в Івано-Франківську свою поетичну збірку “Тут були ми”.
Артур Дронь розповів Галці, що обрав для книги назву “Тут були ми”, оскільки хотів передати спільність українців, попри різність досвідів. Усі вірші він писав на фронті, але це поезія не про війну, а про людей, “які люблять більше, ніж бояться“:
“Мені було дуже важливо, щоби назва проговорювала різноманіття голосів. Там є вірші не тільки про військових. Є від імені цивільних, звертання і прощання з загиблими, розмови з дітьми або слова дітей. Мені хотілося наголосити, що весь наш біль — спільний. Ми по-різному бачимо війну, по-різному проживаємо, але ніхто з нас не є з цим болем сам. Оце різноманіття і водночас спільність голосів мені хотілося вкласти і у зміст, і у назву книжки… “, — пояснює автор.
У 20 років Артур видав свою першу збірку віршів “Гуртожиток №6”, а у 21 рік — добровільно вирушив захищати Україну від російських окупантів. З початком повномасштабної війни хлопець зневірився у письмі та читанні, адже вважав слово “найневажливішою річчю на війні”:
“Мене вганяло в такий розпач, що зараз стоїть питання життя і смерті, а література ні вбити не може, ні врятувати життя. Але, зрештою, я зрозумів, що вона не має ні вбивати, ні рятувати життя. У неї інша функція, але також важлива. Мені треба було повністю відмовитися від мови, а потім якось по-новому її для себе зрозуміти. Якщо порівнювати цю книжку і першу збірку, то вона наче справді написана іншою мовою. Я дуже тішуся, що все-таки тут мову знайшов і зрозумів, що література важить”, — розмірковує Артур Дронь.
Загалом “Видавництво Старого Лева” надрукувало 2 тисячі примірників “Тут були ми”. Усі авторські надходження й прибуток з продажу спрямують до Фонду “Голоси дітей”, котрий надає психологічну допомогу дітям, що постраждали від війни:
“Я хотів, щоб ця книжка діяла трошки більше, ніж книжки зазвичай діють. Тому вона є повністю благодійною. Ні я, ні видавництво не заробляємо з цієї книжки, а все віддаємо Фонду “Голоси дітей”. Вони працюють з дітьми ВПО, дітьми, які втратили рідних через війну…. Фонд забезпечує безплатні заняття, сесії від хороших, професійних психологів. У цю свою справу вони вкладуть також кошти, які ми передамо з продажу книжки”.
Під час презентації гості мали змогу зачитати авторські вірші та поділитися власними рефлексіями.