Поки шкільна медсестра не скуштує обід, дітям не можна давати їсти

Автор: Людмила Баран

08 Sep, 2014 11:07

Поділитись публікацією
Поки шкільна медсестра не скуштує обід, дітям не можна давати їсти

Медсестра у школі має перевіряти якість гарячого харчування та стежити за дотриманням всіх норм приготування їжі.  

Читайте також: У чотирьох школах міста немає постійних медсестер

“Основний контролюючий орган харчування учнів у школі – медсестра. Якщо вона відсутня, то її обовязки  повинна виконувати інша особа, призначена дирекцією школи”, – сказала Олена Осовська, лікар по роботі зі школярами міста МДКЛ. Про обов’язки медичної сестри педіатричного відділення  вона розповідала 4 вересня на нараді щодо організації гарячого харчування учнів у ЗНЗ.

За її словами, медсестра повинна щодня проводити 2-3 години на харчоблоці. Перевіряти доставку продуктів, їхні сертифікати, стежити за роботою персоналу,  накриттям столів.

Крім того, за півгодини до початку обіду медсестра має оцінити органолептичні якості страв, тільки після цього їжу можна давати учням. Якщо страви несмачні,  то  їх не варто подавати на стіл.

Медсестра має оглянути дітей, попросити їх помити руки, спитати про їхнє самопочуття. Якщо дитина скаржиться на проблеми з травленням, їй не варто цього дня їсти, щоб потім не виникло більших проблем. Тільки після такої перевірки діти можуть приступати до трапези. Якщо після обіду більше 15% їжі залишається, значить було несмачно і варто посилити контроль за приготуванням страв.

“Фактично, шкільна медсестра не може робити все так, як написано у нормах. Адже коли в школі є лише одна медсестра, то вона  не може встигати півдня проводити у харчоблоці, приймати дітей і вести санітарно-просвітницьку роботу тощо. В школі має бути хоча б два медичні працівники, щоб розділяти обов’язки. Слава Богу, що поки що у школах Івано-Франківська не було отруєнь “, – зазначила Олена Осовська.

 

Теги: