Поки у тилу не активізуються, як у лютому 2022, переможемо не скоро, — військовослужбовець з Франківська Андрій Кривенко

Автор: Застава Максим

29 Лют, 2024 13:03

Поділитись публікацією
Поки у тилу не активізуються, як у лютому 2022, переможемо не скоро, — військовослужбовець з Франківська Андрій Кривенко

Старший лейтенант Андрій Кривенко на даний час служить в Івано-Франківському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. До війни був власником та керівником підприємства, але після 24 лютого 2022 року, відправивши сім’ю за кордон, вступити до лав ЗСУ.

Оскільки раніше навчався на військовій кафедрі, Андрія Кривенка направили до 78 стрілецького батальйону 102 бригади ТрО. Проходив службу на Запорізькому напрямку, куди весною 2022 року передислокували батальйон, пише “Галка” з посиланням на обласний ТЦК та СП.

Військовослужбовець ділиться, після повернення до Івано-Франківська, відчув велику різницю між тим, що відбувається безпосередньо на лінії зіткнення і тим, що є в тилу.

“Люди почали забувати, що відчували на початку війни, через ворожі ІПСО змінилося ставлення населення до військовослужбовців, не було вже такої згуртованості, як на початку повномасштабного вторгнення.

Дуже дивно, але чомусь люди не можуть зрозуміти, що більша частина особового складу ТЦК – це учасники бойових дій, які через сімейні причини або через поранення не можуть виконувати завдання безпосередньо на лінії зіткнення, тому несуть службу за місцем проживання”, – пояснює Кривенко.

Завдання ТЦК, додає він, це не лише мобілізація населення і постачання автопарку, а й проведення поховань. Цим, серед іншого, й займається Андрій Кривенко в Івано-Франківській громаді.

“Дуже важливо, щоб це було проведено з гідністю, з честю, з усіма військовими почестями хлопцям, які віддали своє життя за нас”, – каже Кривенко.

На передовій, ділиться чоловік, складно психологічно, особливо через розлуку з рідними. Втім поступово можна звикнути й до цього.

“Натомість в тиловому місті для військовослужбовців, які прибувають у відпустку, на лікування чи повертаються до своїх родин найважче – це дивитися на веселе, байдуже до війни життя місцевого населення.

Війна забирає найкращих, тому поки люди знову не активізуються, не зберуться, як це було в лютому 2022 року, а будуть ховатися по закутках вона, на жаль, ще не скоро закінчиться”, – підсумовує Кривенко.