Поліція перевірить, чи може бути гей патріотом

Автор: Застава Максим

07 Вер, 2020 16:44

Поділитись публікацією
Поліція перевірить, чи може бути гей патріотом

Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до керівництва Нацполіції щодо перевірки висловлювань мера Івано-Франківська на наявність ознак розпалювання ворожнечі й ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти.

Читайте також: У Франківську створять ще чотири "доступних" маршрути. Якість перевірить Марцінків на інвалідному візку

Нагадаємо, у 2016 році під час  “Маршу за життя та сімейні цінності” міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що “гей не може бути патріотом”. А в нещодавньому інтерв’ю Українській правді сказав, що думки своєї не змінив.

“Подібні публічні висловлювання вказаної посадової особи є прикладом підбурювання до дискримінації, формування ксенофобських настроїв в суспільстві та розпалювання ворожнечі та ненависті щодо представників ЛГБТІ-спільноти”, – йдеться в повідомленні уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Уповноважений ВРУ з прав людини зауважує, що відповідно до статті 68 Конституції України обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Стаття 24 Основного Закону, стаття 7 Загальної декларації прав людини, стаття 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протокол № 12 до цієї Конвенції забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою, а також передбачають обов’язок держави вживати всіх можливих заходів для запобігання та протидії цьому явищу.

Також заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтею 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», а статтею 7 цього Закону встановлено, що основним напрямом державної політики щодо запобігання та протидії дискримінації є, серед іншого, виховання і пропаганда серед населення України поваги до осіб незалежно від їх певних ознак, поширення просвітницької діяльності у цій сфері.

З огляду на зазначене, Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до керівництва Національної поліції України щодо перевірки вищевказаного повідомлення Руслана Марцінківа, зокрема з огляду на наявність ознак розпалювання ворожнечі й ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти.