Поліція не розкрила близько 250 злочинів з ознаками корупції

Автор: Людмила Баран

02 Jun, 2016 21:13

Поліція не розкрила близько 250 злочинів з ознаками корупції

У слідчих органів національної поліції у залишку  понад 250 кримінальних проваджень про службові злочини, які можуть містити ознаки корупції.

Читайте також: Прокуратура перевіряє своєчасність дій правоохоронців у справі про згвалтування школярки іноземцями

Про це йшла мова 2 червня на координаційній нараді керівників правоохоронних органів з питань запобігання і протидії корупції, яку провів прокурор Івано-Франківської області Владислав Братюк, передає прес-служба обласної прокуратури.

«Разючим є те, що суб’єктами корупції стають працівники правоохоронних органів. Викриття в області таких «борців» із злочинністю свідчить про те, що немає недоторканих і правоохоронні органи продовжують процес самоочищення», – зазначив Братюк

За п’ять місяців поточного року до суду направлено 12 обвинувальних актів щодо 16 осіб, які вчинили 15 злочинів з ознаками корупції . Зокрема, слідчими прокуратури розслідувано 5 таких кримінальних проваджень та 7 – слідчими ГУ НП в області.
З числа направлених до суду кримінальних проваджень 5 пов’язані з одержанням неправомірної вигоди . Серед притягнутих до відповідальності 4 – держслужбовці, 4 – посадові особи місцевого самоврядування, 1 – митної служби, 2 службові особи юридичних осіб приватного права, 2 – службові особи інших установ, підприємств, організацій.
Судами розглянуто 30 адміністративних протоколів про корупційні правопорушення, за результатами розгляду притягнуто до відповідальності 25 посадових осіб місцевого самоврядування та 1 посадову особу юридичної особи публічного права.
На місцевому рівні фактично не виявлялись резонансні злочини з ознаками корупції, високопосадовці до кримінальної відповідальності не притягувались. Жодного обвинувального акту щодо корупціонерів  не направлено Надвірнянською місцевою прокуратурою та лише один скерувала Калуська прокуратура.
Зауваження є також щодо стану досудового розслідування кримінальних проваджень слідчими органів національної поліції, в яких у залишку у провадженні понад 250 кримінальних проваджень про службові злочини, які можуть містити ознаки корупції.
Безрезультатною залишається робота відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС в області, за матеріалами яких не розпочато жодного кримінального провадження і лише одне провадження про злочини з ознаками корупції розслідувано та скеровано до суду за матеріалами ВБКОЗ УСБУ в області.
     «Такий стан справ свідчить про недостатність роботи. Правоохоронці не використали в повній мірі свої можливості щодо протидії корупції, хоча потенціал, кадровий склад та технічне забезпечення дозволяє це зробити. Ротації та зміни вже пройшли, тому прокурори організуйте роботу – місяць для виправлення ситуації», – підкреслив Владислав Братюк.

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry