Політв’язень Микола Шиптур з Франківська повернувся в Україну

Автор: Назарій Боднарчук

25 May, 2023 21:13

Поділитись публікацією
Політв’язень Микола Шиптур з Франківська повернувся в Україну

Політв’язень Микола Шиптур повернувся в Україну. Зараз він знаходиться у рідному Івано-Франківську разом з родиною.

Про це повідомили в Об’єднанні родичів політв’язнів Кремля, передає Галка.

«Неможливо словами передати всі ці відчуття. Тільки вчора нарешті добрався додому. Зараз займаюся приємними домашніми клопотами, відновлюю потихеньку документи та готуюся до свого дня народження, що буде вже завтра», — поділився з Об’єднанням своїми емоціями експолітв’язень.

 Близько 3:40 ночі 18 квітня Микола залишив РФ через грузинський кордон. На попутці Шиптур добрався до Тбілісі, де його зустрів друг. З пересадками в Єревані та Кишиневі Шиптур нарешті повернувся на Батьківщину після 9 років російської колонії.

«У Центрі мені казали, що додому я зможу потрапити тільки після закінчення війни, бо немає консульських зв’язків. Разом з тим Міграційна служба РФ стверджувала, що зовсім скоро відпустить мене, але точних термінів не вказувала. Ці розбіжності викликали в мені велику тривогу, але одного ранку все швидко та раптово вирішилося», — каже Микола.

Микола Шиптур – мешканець Івано-Франківська. Брав участь у Революції Гідності. Після Майдану він поїхав до Криму, де брав участь у мітингу до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Севастополі 9 березня 2014. Там його захопили представники «самооборони Криму». Окупанти у Севастополі засудили його до 10 років ув’язнення зі звинуваченнями у незаконному перевезенні зброї та замаху на вбивство службової особи. При розгляді апеляції покарання зменшили до дев’яти років. Він відбував незаконне покарання у колонії №1 Сімферополя в жахливих санітарних умовах.