Половина прикарпатців готові витратити свої вільні кошти на лікування – дослідження
22 Сер, 2019 20:59
На які цілі спрямували б прикарпатці додаткові кошти? Таке дослідження провело Головне управління статистики Івано-Франківської області.
У січні 2019 року органами державної статистики проведено опитування, в ході якого вивчалась думка жителів Івано-Франківської області щодо першочергових напрямів спрямування можливих додаткових коштів.
Підсумки опитування свідчать, що при значному збільшенні доходів більшість домогосподарств нашого краю спрямували б їх, в першу чергу, на лікування (54,6%), придбання побутової техніки (48,5%), оновлення гардеробу (43,1%), відпочинок (39,8%), покращення харчування (36,1%) та поліпшення своїх житлових умов (32,6%). За можливості, майже кожна четверта родина направила б зайві кошти на купівлю автомобіля, кожна сьома – на здобуття освіти. У порівнянні з 2018 роком збільшилась частка домогосподарств, які витратили б додаткові кошти на придбання побутової техніки (на 24,7 в.п.), автомобіля (на 10,1 в.п.) та лікування (на 7 в.п.).
По Україні пріоритетними напрямами використання додаткових доходів були: відпочинок, лікування та поліпшення житлових умов – про це повідомило від 57% до 43% наших співвітчизників. Упродовж минулого року зазначені потреби відмітили жителі більшості регіонів нашої країни.
Щоб не відчувати себе бідними майже половина домогосподарств Прикарпаття вважають, що їх грошовий дохід повинен становити від дев’яти до десяти тисяч гривень на одну особу в місяць, і чверть – понад десять тисяч.
Більшість домогосподарств (72,1%) вважає, що їх матеріальний стан у 2019 році залишиться без змін, а 8,1% сподіваються на його покращення. Понад третина сімей області сподівається, що поточний рік буде сприятливим для розвитку економіки України, а 42,3% опитаних не очікує будь-яких відчутних змін.
Одностайною залишається думка прикарпатців щодо найважливіших для них життєвих цінностей. За результатами опитування, основним пріоритетом більшість домогосподарств області вказали здоров’я (88,5%), другим – сім’ю та дітей (77,1%), третім – матеріальний добробут (35,9%).