Польща може тимчасово повністю закрити кордон з Україною для торгівлі — Туск

Автор: Застава Максим

28 Лют, 2024 19:10

Поділитись публікацією
Польща може тимчасово повністю закрити кордон з Україною для торгівлі — Туск

Україна та Польща ведуть переговори щодо тимчасового закриття кордону для двосторонньої торгівлі товарами.

Читайте також: У Польщі обрали нового прем'єра

Про це сказав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, пише “Галка” з посиланням на hromadske.

За його словами, це буде «тимчасове і болюче для обох сторін рішення», адже Польща продає в Україну більше, ніж імпортує звідти.

“Я готовий ухвалювати важкі рішення, консультуючись із Києвом, щоб не було зайвої напруги. Але ми повинні знайти довгострокове рішення”, — наголосив він і додав, що обговорить із фермерами запровадження субсидій, щоб можна було швидше продати польське зерно.

Крім того, Туск каже, що Польща вимагатиме повернення тих обсягів на ввезення української аграрної продукції, які існували до початку повномасштабного вторгнення росії.

“Ті ліміти (на експорт українських товарів – ред.), які пропонують Брюссель і Київ, для нас неприйнятні. Польща пропонуватиме у Брюсселі, щоб базовим періодом були не 2022-2023 роки, а час до повномасштабної війни”, — сказав Туск.

Зазначимо, у своєму плані деблокади польсько-українського кордону Україна запропонувала продовжити безмитний експорт до Польщі м’яса птиці, яєць та цукру в межах показників 2022-2023 років.

Польський прем’єр також анонсував сільськогосподарський саміт у Варшаві, який відбудеться 29 лютого. Під час нього він зустрінеться з лідерами протестувальників.

Зараз рух українських вантажівок на кордоні блокують польські фермери. Вони протестують, щоб добитися помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.

Фермери блокують рух на шести напрямках — це пункти пропуску “Ягодин”, “Устилуг”, “Угринів”, “Рава-Руська”, “Шегині” та “Краківець”.

Станом на ранок 28 лютого у чергах на території Польщі стояли понад 2200 фур.

Як писала “Галка”, на Прикарпатті, у порівнянні з 2022 роком, обсяги експорту зменшились на 10%, імпорту – на 7,1%. Ще роком раніше ці показники впали на 41,2% і 39,9% відповідно.