Польща завершує будівництво південного автобану до українського кордону

Автор: Вадим Войтик

16 Лис, 2014 15:44

Польща завершує будівництво південного автобану до українського кордону

За три години автомобілем від українсько-польського кордону до Кракова – скоро такі поїздки стануть реальністю для галичан.

333 км зі Львова до Кракова можна буде подолати значно швидше, ніж це відбувається зараз – зі значними обмеженнями швидкості у польських населених пунктах, що забирають до 6 годин їзди від кордону до Кракова. Днями поляки здали в експлуатацію чергові 35 км дороги, а до кінця 2015 року планують завершити ще одну, останню ділянку, – 41 км автомагістралі А4, – повідомляє сайт Твоє місто.

«Свіжі» 35 кілометрів – ділянку A4 від Тарнова до Дембіци – відкрили 30 жовтня, пише Gazeta.pl Krakow. Тож тепер дорога від західного кордону Польщі до Жешува повністю готова. Залишило збудувати ділянку, яка ще мала бути готова до Євро-2012 – Жешув-Ярослав. 41 км цієї ділянки мають завершити в кінці 2015-на початку 2016 року.

Автомагістраль A4 – найдовша польська автомагістраль, розташована в південній частині країни і є польською ділянкою міжнародного автошляху E40. Є продовженням німецької автомагістралі A4 (в напрямку Дрездена).

На території Польщі розпочинається в Єндриховіцах (ґміна Згожелець), проходить через Легницю, Вроцлав, Ополе, Глівіце, Катовіце, Краків, Тарнув, Ряшів і закінчується у пункті пропуску Корчова-Краківець на кордоні з Україною. Загальна довжина готової автомагістралі має становити понад 670 км.

Станом на листопад 2014 року недобудовано відрізок від розв’язки Жешув (Ряшів) Схід до розв’язки Ярослав Захід (41,2 км).

Як пише видання, роботи на ділянці Жешув-Ярослав обійдуться в понад 719 млн злотих. Відповідну угоду за результатом конкурсних торгів підписали у вересні цього року з компанією-виконавцем.

Виконавець матиме перерву в роботі з 15 грудня до 15 березня, відтак, за 12 місяців дорога має бути завершена.

Цю ділянку дороги почали 2010 року і вона мала бути готова перед Євро-2012, аби європейські вболівальники легко могли добратися в Україну на перегляд матчів. Втім, цього не сталося – роботи значно затримувалися. В свою чергу, Україна мала збудувати до польського кордону нову трасу Львів-Краковець, яку вже понад 14 років не можуть збудувати (з 84 км тут прокладено тільки 4 км, після цього роботи припинились через відсутність фінансування).

Підкарпатський фрагмент траси А4 є частиною ІІІ Трансєвропейського транспортного коридору.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry