Польські фахівці допоможуть розвинути інвестиційні можливості прикарпатських містечок

Автор: Людмила Баран

25 Jun, 2014 10:59

Поділитись публікацією
Польські фахівці допоможуть розвинути інвестиційні можливості прикарпатських містечок

Відкрився проект “Школа залучення інвестицій для західноукраїнських органів місцевої влади”, який фінансує Міністерство закордонних справ Польщі.

В рамках польської ініціативи навчатимуть працівників органів місцевого самоврядування, як складати пропозиції для іноземних компаній, підшукувати інвесторів, залучати іноземний капітал у розвиток регіону.

Проект виконує Малопольський Інститут Територіального самоврядування та Адміністрації FDRL MISTIA з Кракова. На Івано-Франківщині з ним співпрацює Громадський центр “Ділові ініціативи”.

24 червня відбувся перший етап проекту – круглий стіл з представниками місцевих влад та іноземних компаній та експертних організацій.

“Залучення інвестицій – це також мистецтво. Для цього потрібні знання. Якщо ми не знаємо, які інвестиції ми хочемо, то до нас можуть приїхати компанії, які приноситимуть шкоду, нищитимуть довкілля тощо”, – говорить експерт центру “Ділові ініціативи” Галина Васильченко.

Проект триватиме 2 роки, під час нього на конкурсній основі виберуть 10 міст Івано-Франківської та Льівівської областей, в яких чисельність мешканців не перевищує 10-50 тисяч. Відбір проводитимуть у липні-серпні 2014 року. Основними критеріями є кадровий потенціал та бажання співпрацювати. Організатори стверджують, що будуть додавати до “Школи залучення  інвестицій” і більше міст, якщо побачать великий рівень зацікавленості.

На учасників проекту очікують численні тренінги, семінари, візити стажування. Буде налагоджено контакт у сфері господарства й економіки між українськими і польськими містами. Підсумком “Школи залучення інвестицій” стане  конференція, на якій представлять результати проекту.

Зараз Львівська та Івано-Франківська область займають перші місця українського рейтингу у сфері залучення іноземних інвестицій. Досвід Польщі, яка є найбільш привабливою для інвесторів у ЄС, справді може бути  цінним для більшого розвитку економіки західноукраїнських міст.

“Солідарність між людьми – це причина позитивних змін у Польщі. В ім’я цієї солідарності ми організовуємо цей проект”, – стверджує Яцек Квятковскі, директор відділу програм FDRL MISTIA.