“Приліт ракети у місто”: польські та франківські медики з рятувальниками провели спільні навчання (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

29 Бер, 2024 18:10

Поділитись публікацією
“Приліт ракети у місто”: польські та франківські медики з рятувальниками провели спільні навчання (ФОТО)

Впродовж трьох днів на базі обласної “швидкої” в Івано-Франківську відбувалися навчально-практичні заняття із медичного сортування потерпілих за системою START.

Читайте також: “Важлива кожна секунда”: у Франківську поліціянти, рятувальники та медики вчилися взаємодіяти на місці аварії (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Про це пише “Галка” з тренувального майданчика КНП “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради”

У заняттях взяли участь медики, студенти медичного університету та рятувальники. Відпрацьовували ситуацію “прильоту” ракети у місто, внаслідок якого постраждали багато людей в різних умовах. Інструктори, що навчали присутніх, перебували на сході України.

Участь у навчанні взяли також медики з Польщі. Фельдшер Воєводської станції швидкої допомоги Ґрегор Ольшевський розповідає, що метою їхнього візиту був обмін досвідом та бажання дізнатися, як зараз працює медицина катастроф в Україні.

“Військова медицина і цивільна медицина – це дві сфери, які переплітаються. Ми хочемо запозичити досвід колег з місцевого центру й спробувати запровадити його у себе. Майданчики для практичного навчання, які підготували українські колеги – на висоті. Тут навчають транспортування постраждалих, та як діяти під час кровотеч. Сьогодні, коли в Україні йде війна, навчання полягає в підготовці цивільних медиків до роботи в умовах війни”, – каже Ґрегор Ольшевський. 


Завідувачка навчально-тренувального відділу центру екстреної медичної допомоги медицини катастроф Марʼяна Перчик розповідає, що таке у їхньому досвіді вперше.

“Для нас це перше заняття, коли є не одне місце, а постраждалі розкидані по трьох абсолютно різних локаціях. Це ускладнює роботу для команд. Вони мають зорганізуватися і надзвичайно якісно налагодити між собою взаємозв’язок, щоб максимально швидко надати допомогу всім, хто потребує.

Ми вже близько 10 років співпрацюємо з нашими польськими колегами і наші навчання завжди спрямовані на різні тематики. Оскільки наша країна знаходиться у стані війни, коли дуже часто відбуваються ситуації з великою кількістю постраждалих, ми вирішили відпрацювати їх симуляційно, щоб бути готовими.

Принцип сортування полягає в тому, щоб якомога швидше знайти всіх постраждалих та визначити кому в першу чергу потрібно надавати допомогу. Доправити травмованих до відповідного лікувального закладу. Розподіл відбувається по спеціальній міжнародній системі START. По основних ознаках життя, медик зобов’язаний визначити пріоритет та надати відповідний колір постраждалим – залежно від нього їх розподіляють в черги евакуації”, – пояснює Мар’яна Перчик.

Фельдшер з медицини невідкладних станів Івано-Франківського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олег Водославський розповідає, що такі навчання проводять, аби напрацювати автоматизм дій й не розгублюватися в таких ситуаціях. 

“Принцип сортування надзвичайно складний. Треба прийняти рішення про пріоритет, прийняти відповідальність за своє життя. Є певні критерії оцінювання, починаючи від свідомості, кількості дихальних рухів, наявності пульсу на променевій артерії.

Пацієнт у червоному кольорі вимагає екстреної медичної допомоги вже зараз, у жовтому – екстреної медичної допомоги, але вона може бути відтермінована. Зелений – практично не вимагає медичної допомоги, але вимагає постійного нагляду. Чорний – пацієнт, який не почав дихати після відновлення прохідності дихальних шляхів, тобто помер”, – пояснює Олег Водославський.