Польща прийняла у себе 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч – з територій, охоплених війною.
Про це заявив прем’єр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі у Будапешті із головою угорського уряду Віктором Орбаном, пише ВВС.
“Ми прийняли 1,5 млн українців, при цьому значна частина з них це люди, які втекли з територій, де тривають бойові дії – з Донбасу. Оцінюємо, що принаймні кілька десятків тисяч – це люди, які втекли з цих територій”, – наголосив пан Моравецький.
Пан Моравецький вважає, що країни повинні самостійно вирішувати, кого до себе приймати, а кого ні.
Голова польського уряду зауважив, що на заході Європи мислення країн зміщується у бік позиції, яку представляють Польща та Угорщина: необхідно надавати допомогу у місцях конфліктів, а не приймати біженців у Європі.
Натомість в Україні озвучені польським прем’єром цифри вважають завищеними.
За словами керівниці консульського відділення посольства України в Польщі Світлани Крис, заяви про десятки тисяч біженців з України є виправданням перед Євросоюзом у зв’язку з небажанням Польщі дотримуватися її міграційної політики.
Про це пані Крис заявила в ефірі телеканалу “112 Україна”.
“Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Польщі перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів з інших країн міграційного ризику”, – сказала вона.
Напередодні Нового року посольство України в Польщі у мережі Facebook оприлюднило статистику українців у цій країні.
Згідно з офіційними даними, за 10 місяців 2017 року лише 625 громадян України зверталося з проханням надати їм міжнародний захист у Польщі. За цей же проміжок часу лише 56 громадян України отримали статус біженця та 175 осіб були визнані такими, що потребують додаткового захисту.
При цьому, станом на 1 липня 2017 року дійсні дозволи на проживання в Польщі мали більше, ніж 128 тисяч громадян України (з них 79 осіб мали статус біженця).
Польща і Угорщина відкидають політику ЄС щодо надання притулку біженцям. У грудні Єврокомісія подала позов до Європейського суду проти цих країн за відмову приймати у себе біженців згідно з чинними в ЄС квотами.