Поляк пролетів над зимовим Прикарпаттям на планері і показав світлини подорожі (ФОТО)

Автор: Турій Роман

16 Dec, 2017 21:28

Поділитись публікацією
Поляк пролетів над зимовим Прикарпаттям на планері і показав світлини подорожі (ФОТО)

Польський авіатор Себастян Кава пролетів над зимовими українськими Карпатами на своєму планері ASH 25. Під час польоту пілот зробив знімки гір з висоти і опублікував їх на особистому сайті, передає ЦТС.

Читайте також: Капремонт усіх доріг України вартує 2 трильйони гривень, - Укравтодор

Себастян Кава стартував на аеродромі Жерніца, за 50 км від українського кордону.

себа

В Україні він пролетів над гірськими масивами Горгани і Чорногора. Зокрема, покружляв над Піп Іваном, де розташована найвища абсерваторія “Білий слон”, збудована поляками. Також на фото радару з салону планера видно, що він летів поблизу Долини, Болехова, Брошнів-Осади, що на Івано-Франківщині.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пілот зізнався, що в більшості польоту побачити краєдиви Прикарпаття йому завадили густі хмари, інформує “Галка”.

Долетівши до румунського кордону, Кава був змушений повернути назад. У виконанні рейсу пілотові допомагали диспетчери Польського аеронавігаційного агентства (PAŻP), які перебували у Варшавському аеропорту імені Шопена. Планер виконував політ на висоті 6000-7000 метрів зі швидкістю в близько 200 кілометрів в годину. Після кружляння над українськими Карпатами, пілот повернувся до Польщі. В цілому Себастян Кава пролетів близько 750 км.

“Складний, але красивий політ і чудовий подвиг. Перетин, довжиною понад 800 км в такий короткий світловий день та з прикордонними маневрами підтверджує великий потенціал цього місця. Можливо, цей політ стане невеликим внеском у відновлення позитивних відносин із сусідами, і ця краплина прискорить руйнування брам та стін архаїчної системи. Боже, нехай ці прекрасні гори з чудовими умовами для польоту, але поки що без планерів, стають доступними для інших пілотів, як колись ми розширили площу раю, що охоплює Бескиди, Татри, Фатри і Судети в цій частині Європи. Тоді ми також починали з поодиноких пізнавальних польотів та нитками формували міжнародну дружбу”, – написав Себастян на своєму сайті.

До слова, що поляку знадобилося три місяці для отримання дозволу від української влади на виконання  польоту над Карпатами. У переговорах були задіяні міністерства закордонних справ України та Польщі, польський посол в Україні, а також польський консул у Львові.

Двомісний планер ASH-25 був розроблений німецькою компанією Schleicher. Планер оснащений невеликим двигуном. У 1992 році французькі пілоти встановили рекорд, вони пролетіли на ASH-25 1 383 км.

Теги: