Поляки відновлюють будинок сімейного типу в Галичі, який пошкодила повінь: виділили понад 800 тисяч гривень (ФОТО,ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

11 Гру, 2020 10:03

Поділитись публікацією
Поляки відновлюють будинок сімейного типу в Галичі, який пошкодила повінь: виділили понад 800 тисяч гривень (ФОТО,ВІДЕО)

Приблизно 840 тисяч гривень на ремонт дитячого будинку сімейного типу в Галичі виділило Міністерство закордонних справ Республіки Польща. Все це у межах програми “Польська допомога”. Ремонту будівля потребувала після червневої повені.

Читайте також: Суд над чиновником-корупціонером Слюсаром також переносять (ФОТОФАКТ)

Один із мешканців будинку сімейного типу Степан Пенило розповідає, що зараз тут проживати комфортно. Проте тоді, коли була повінь, усі дуже переживали, пише Суспільне.

“Нас тато з мамою розбудили, коли була повінь. Вони сказали, щоб ми допомагали все швидко носити, щоб вода не затопила усе, що було. Ми переживали й молилися Богу”, – каже Пенило.

У дитячому будинку сімейного типу живе переселенець з Луганської області Сергій Хабаров. Чоловік каже, що від війни було легше втекти, ніж від стихії, яка вирувала у червні.

“Це було о 5-й годині. Я вранці встаю завжди. Тоді почув, як щось шумить, глянув у вікно, а там річка вже тече. Я швиденько всіх розбудив, – пригадує чоловік. – Від війни простіше втікати. Ми застрибнули в машину і поїхали. А тут треба було рятувати і робити щось”.

Будинок сімейного типу заснував благодійний фонд “Місія християнина”. Директор фонду Ярослав Слюсар розповідає, що зараз тут проживають три сім’ї переселенців зі Сходу та ще 17 дітей.

“Сім’я Хабарових, Соколових і Сошиних – усі переселенці зі Сходу, які втратили свої помешкання під час окупаційних дій Росії. Всього в будинку зараз 17 дітей. Ми чекаємо ще три сім’ї, бо в нас шестиквартирний будинок, три квартири вже зайняті, ще три – будуть зайняті пізніше. Ще плануємо поселити у нас приблизно 15 дітей”, – зазначив Слюсар.

Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевіч розповідає, що представники дипломатичної установи стежили за ситуацією із затопленням у червні.

“До нас з Міністерства почали дзвонити й питати про те, яка ситуація в Україні, чи багато шкоди завдала повінь. Ми постійно стежили за цим. Ми були у різних селах, містах. Врешті, приїхали сюди (ред. – будинок сімейного типу). Ми зрозуміли, що якщо є можливість передати фінансову допомогу, то саме тут вона є найнеобхіднішою”, – додала консулка.