Поляки винайшли рідкий бронежилет (ВІДЕО)

Автор: Людмила Баран

19 Apr, 2015 15:56

Поляки винайшли рідкий бронежилет (ВІДЕО)

Польські вчені з Інституту технології безпеки Moratex у Лодзі розробили модель бронежилету з рідини. Вона твердішає під час зіткнення, захищаючи тіло від куль.

Рідину поміщають у спеціальні мішечки, зашиті у жилет, що дає змогу користувачеві вільно рухатись, йдеться у відео Euronews.

Коли куля влучає у жилет, рідина немовби поглинає її, запобігаючи пошкодженню людських органів. Йдеться про спеціальну рідину, яка змінює властивості у залежності від температури і тиску.

“Ця рідина відрізняється від інших тим, що її в‘язкість змінюється у залежності від прикладеної сили. В‘язкість збільшується завдяки тому, що часточки упорядковуються у структурі рідини. У зв‘язку з цим вони утворюють немовби бар‘єр проти проникаючого зовнішнього чинника”, – розповідає Кароліна Ольшевська, координатор проекту.

За словами розробників, цю технологію можна застосовувати не тільки у бронежилетах, призначених для службовців поліції чи військових, але й у спортивному одязі.

Ще одна галузь використання – автомобільні бампери та дорожні захисні бар‘єри.

Наразі, згідно з лабораторними дослідженнями, бронежилет здатний протистояти кулям, що рухаються зі швидкістю приблизно 900 метрів на секунду.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry