Поляки вважають Смоленську авіакатастрофу терактом

Автор: Єва Жасминова

14 Бер, 2016 10:40

Поляки вважають Смоленську авіакатастрофу терактом

Смоленська катастрофа була терористичним актом.

Про це заявив міністр оборони Польщі Антоні Мецеревич, повідомляє УП з посиланням на Радио Польша.

“Після Смоленської катастрофи ми можемо сказати, що Польща стала першою жертвою тероризму в рамках сучасного конфлікту, який розігрується на наших очах”, – заявив він.

За його словами, вперше Польща стала жертвою терроризму ще в 30-ті роки минулого століття.

Мацеревич зазначив, що “геноцид лежить біля витоків нинішньої ситуації в Росії”. Він додав, що “не вказує на якісь конкретні дії влади”. При цьому, за його словами, “на російському народі як і раніше лежить печать мовчання про те, що сталося в радянський період з їхніми предками”.

“Тероризм є породженням соціалістично-радянських ідей і не існував в історії західного християнського світу”, – вважає міністр Мацеревич.

“Ми прекрасно бачимо це на прикладі історії останніх 10 років. Без сумніву, збройному нападу на Грузію передувала внутрішня диверсія. Без сумніву, метою того, що сталося під Смоленськом, було позбавлення Польщі лідерства, яке вело нас до незалежності. Черговими кроками були напад на Україну, окупація промислової частини країни, катастрофа літака малазійських авіаліній, втручання в ситуацію в Сирії”, – сказав він.

“Польща є членом НАТО і зможе протистояти цьому, а також отримає час на відновлення армії, яка стане гарантією польської безпеки”, – додав глава оборонного відомства Польщі.

Як відомо, 10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 у Смоленську загинуло 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качиньський з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму і Сенату, канцелярії президента, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровский, представники вищого військового командування, політичних партій, громадські та релігійні діячі.

Новий уряд Польщі нещодавно поновив розслідування Смоленської катастрофи.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...