Помер ексдепутат Івано-Франківської обласної ради двох скликань

Автор: Турій Роман

15 Кві, 2021 17:11

Помер ексдепутат Івано-Франківської обласної ради двох скликань

На вісімдесят першому році життя відійшов у вічність депутат першого та п’ятого демократичних скликань Івано-Франківської обласної ради Ігор Іванович Гаврилюк.

Івано-Франківська обласна рада висловлює глибокі співчуття рідним та близьким Ігоря Гаврилюка.

“Нехай опіка Всевишнього полегшить гіркоту втрати найдорожчої людини. Вічна пам’ять”, – йдеться у повідомленні, пише “Галка”.

Довідка

Гаврилюк Ігор Іванович

Народився Ігор Іванович Гаврилюк 16 березня 1941 року в с. Довжка Войнилівського (тепер Калуського) району Станіславської області. Закінчив середню школу в с. Сівка Войнилівська (1957 р.), ремісниче училище в Калуші (1959 р.) та Івано-Франківський  інститут нафти і газу (1976 р.). З 1959 по 1963 рік працював на шахтах Донбасу машиністом підземного електровоза та вибійником. Там же вступив на вечірнє відділення гірничо-металургійного інституту. Три роки служив у війську, а після демобілізації, попрацювавши ще кілька літ вибійником, переїхав до Калуша, де й жив досі. Одружився в 35 років. І аж тоді почав писати. Член Національної спілки письменників України (з 1985 р.). Був членом першого Крайового Проводу Руху, делегатом установчого з’їзду Руху, делегатом установчого з’їзду Товариства української мови, головував у першому міськрайонному об’єднанні Товариства та співголовував у першому міжрайонному Проводі Руху. Двічі обирався до Івано-Франківської обласної ради (перше та п’яте скликання).

Кандидат в майстри спорту (у двох видах), чемпіон Івано-Франківщини з російських та міжнародних шашок, володар кубка області (у складі команди) з волейболу і т.д, пише Калуська міська рада.

Ігор Гаврилюк – автор літературних пародій, віршованих і прозових сатиричних творів, гуморесок, епіграм, байок, епітафій, фейлетонів, віршів, загадок і казок для дітей. За допомогою своїх творів він робить спробу художньо дослідити й довести до читача усі негаразди, які є у нашому житті. Сам Ігор Іванович тонко відчуває гумор, блискуче знає його природу і закони.

Видав п’ять дитячих збірочок, дві книги вибраних творів, збірку політичної сатири, три томи „Новітньої історіі України (з інодержавними вкрапленнями) в новинах”, але його улюбленим жанром завжди залишались пародії – загалом написав їх близько 600, 250 з яких увійшли в  збірку „Прикарпатські браконьєри”. В доробку літератора більше 25 книжок: для дітей і  дорослих.

Його пародії писані на твори найвідоміших українських поетів – серед яких чимало лауреатів Шевченківської премії – Дмитро Павличко, Ліна Костенко, Леонід Талалай, Степан Пушик, Дмитро Кремінь, Павло Гірник, Петро Скунць, Володимир Коломієць, Павло Мовчан… І тому не дивно, що дехто з літераторів стверджує, що Ігор Гаврилюк один з найсильніших сучасних українських пародистів. Більше 20 разів його сатиричні вірші звучали (виключно з Праги) по всесвітній службі україномовного радіо «Свобода». Окрім гумору, сатири та пародій написав і видрукував чимало гострих статей та фейлетонів на природоохоронну тематику. Не один раз на цю ж тему виступав по радіо і телебаченню. Дещо з його доробку перекладалось на російську, угорську та білоруську мови.

Більше 1400 книг передав Ігор Іванович Гаврилюк на Схід, у бібліотеки звільнених міст і сіл і, звичайно, на передову.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...