2 квітня помер прикарпатський композитор, викладач віолончелі, композитор-інструменталіст, пісняр, автор музики до вистав та майстер обробок народних пісень для хору, солістів, ансамблів Іван Фіцалович.
Читайте також: Франківські студенти дебютували з оперою "Наталка Полтавка"
Про це у Фейсбуці повідомила дочка композитора Наталя, інформує Галичина.
Біографічна довідка
Іван Юліанович Фіцалович народився 18 лютого 1924 р. в с. Швейків Монастириського р-ну Тернопільської обл. в родині греко-католицького священика. Закінчив Станіславське (нині Івю-Франківське) музичне училище по класу віолончель (1951 р.).
1951-1961 р.р. – керівник струнного квартету в Станіславській (Ів.-Франківській) філармонії, 1961-1963 р.р. – зав. музичною частиною обл. муз.-драм. театру. З 1951 р. – педагог за сумісництвом в Станіславській ДМШ №1, а з 1968 р. – на постійній роботі.
Лабораторія його творчості тих років – це створення камерного оркестру при ДМШ та хор “Лебедина вірність” обрядового салону. В цих колективах створено багато серед найкращих інструментальних та вокально-хорових творів.
Понад 50 років І. Ю. Фіцалович працював викладачем Ів.-Франківської ДМШ №1, де, окрім камерного оркестру, створив струнний квінтет викладачів та учнівський квартет.
Працюючи у філармонії, створив чотиричастинний твір для струнннного квартету на гуцульські мотиви, коломийкова частина якого і сьогодні звучить у виконанні київського квартету ім. М. Лисенка.
Написані твори: до вистави “Селяни” за В, Реймонтом, “Катерина” за Т. Шевченком, “Камінна душа” за Хоткевичем, а також сюїти “Карпати” і “Танцювальна” для камерного оркестру, концерти для скрипки, віолончелі, фортепіано, романси, солоспіви, ансамблі, дуети, тріо, різножанрові хорові твори, а також духовні твори на канонічні тексти св. Літургії. Створив близько 100 обробок народних пісень. Кантати: “Помолимось за Україну (сл. В. Вихруща), вокальний цикл для дітей “Ангеле Божий”.