Понад 1000 свідчень воєнних злочинів рф в Україні зібрали франківські науковці й волонтери
23 Лют, 2024 18:07
З 11 березня 2022 року громадська організація “Поступовий гурт франківців” спільно з волонтерами навчально-наукового юридичного інституту ПНУ ім. Василя Стефаника задокументували понад 1000 свідчень воєнних злочинів рф в Україні.
Читайте також: У 2024 році облрада планує надати шефської допомоги військовим частинам на 50 мільйонів гривень
Про це йшлося під час II науково-практичної конференції “Російські воєнні злочини – від документування до покарання” 23 лютого, пише “Галка” з посиланням на Бліц-Інфо.
Конференція зібрала понад 40 науковців та аналітиків з 14 закладів вищої освіти, наукових інституцій та аналітичних центрів України, Франції, Польщі та Литви.
“Фактично після початку війни ми розпочали записувати свідчення очевидців воєнних злочинів. Спочатку працювали у ЦНАПах, потім у шелтерах.
На сьогодні ми охопили 28 населених пунктів Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей. Свідчення збираємо також з відкритих джерел. Щоразу росіяни, як то кажуть, пробивають дно. Вони вдаються й до крайніх форм мародерства — крадуть віконні блоки, переганяють корів тощо. Крок за кроком ми констатуємо те, що відбувається зараз. Сподіваємось, що вкладемо внесок у притягнення Росії до відповідальності та злочинці будуть покарані”, – зазначив голова ГО “Поступовий гурт франківців” Сергій Адамович.
Голова обласної ради, кандидат історичних наук, доктор політичних наук Олександр Сич зазначив, що тільки вчасне документування московських злочинів дасть інструмент боротьби проти їхньої тактики — заперечення та дезінформації.
“Ця тактика не є сьогоднішньою, вона має велику і довгу тяглість. Так звана методичка путіна, яку ще означують звичною для нас назвою “Гібридна війна”, є поєднанням чотирьох компонентів: дезінформації, заперечення власної відповідальності, культивування залежності та використання руйнівних технологій.
Практика системного використання сучасної московської держави злочинів у якості інструмента своєї політики і їхнього приховування методу — заперечення своєї вини та широкої дезінформації, мають тривалий історичний генезис ще від совєцької імперії”, – підсумував Сич.