Понад 260 мільйонів доларів вклали іноземні інвестори в економіку Калуша

Автор: Костинюк Олександр

27 Тра, 2018 12:11

Поділитись публікацією
Понад 260 мільйонів доларів вклали іноземні інвестори в економіку Калуша

Основу промислового комплексу міста Калуш  складають підприємства з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, виготовлення виробів із деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

За 2017 рік промисловими підприємствами Калуша реалізовано продукції (товарів, послуг) на 9,5 мільярдів гривень, що склало 20,1% загальнообласного обсягу, в основному за рахунок збільшення виробництва хімічної продукції,  інформує WestNews з посиланням Головне управління статистики в області.

Будівельні підприємства міста у 2017 році забезпечили 3,9% загальнообласних обсягів будівельних робіт. В місті Калуші прийнято в експлуатацію 138 квартир загальною  площею 16,6 тис.м2, що у 1,9 рази більше, ніж у 2016 році.

Підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2017 року освоєно 305,7 мільйонів гривень капітальних інвестицій або 3,2%  загальнообласного обсягу,  що  відповідає  6 місцю  серед міст обласного значення та районів області. У розрахунку на одну особу населення освоєно 4,6 тисяч гривень (в середньому по області – 7,1 тисяч).

Інвесторами  з  13  країн  світу на кінець  2017 року  вкладено в економіку міста 260,2 мільйонів американських доларів прямих   іноземних   інвестицій   (акціонерного   капіталу)  або  3888,9 доларів США  у  розрахунку  на  одну особу  населення,  що  є  найвищим  показником  в області (в середньому по області – 660,3 доларів США).

Значною є частка Калуша і в зовнішній торгівлі товарами. У минулому році питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності міста у загальнообласних обсягах експорту товарів склала 31,2%, імпорту – 32,4%.

Партнерами міста в експорті товарів були нерезиденти з 51 країни світу, яким відвантажено товарів на 207,9 мільйонів доларів.

Вагоме місце в експорті займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, мінеральні продукти, деревина і вироби з деревини, папір та картон. Найбільші їх обсяги експортували до Туреччини, Російської Федерації, Польщі, Латвії, Індії, Білорусі, Словаччини, Швеції. У розрахунку на 1 мешканця міста експортовано товарів на 3,1 тис. американських доларів,  що  у 6,5 разів перевищує середньообласний показник.

Підприємства міста надавали і послуги закордонним партнерам, насамперед транспортні та з переробки матеріальних ресурсів.