Понад 30 млн грн боргують франківські комунальні підприємства за електроенергію
12 Лют, 2024 17:26
Як комунальним підприємствам вийти з боргової кризи?
Напередодні Нового року Кабмін ухвалив постанову № 1405, згідно з якою було знято мораторій на вимкнення боржників у тилових регіонах. Ситуація з боргами на Івано-Франківщині суттєва, однак боргують, як виявилось, не тільки побутові споживачі, але й комунальні підприємства, які забезпечують для населення водо- й теплопостачання, обслуговують загальнобудинкові потреби.
Через скасування мораторію для таких підприємств-боржників неминучі вимкнення або перехід до постачальника останньої надії. Останнє призведе до збільшення сум у платіжках за електричну енергію, що створить додаткове фінансове навантаження на підприємство, зокрема на кожного з мешканців будинку, яких воно обслуговує, а для мешканців – відсутність води, тепла, електроенергії у під’їзді.
У списках боржників за електроенергію на Івано-Франківщині також є комунальні підприємства, які систематично накопичують борг за електроенергію, сплачуючи за отримані послуги невчасно та не в повному обсязі, через що питання погашення заборгованості мусить вирішуватися у судовому порядку.
У ТОВ «Прикарпатенерготрейд» повідомляють, що критичний стан розрахунків комунальних підприємств ставить під загрозу вимкнення від електромереж місця загального користування, які забезпечують комфортне проживання мешканців багатоквартирних будинків.
Від цього можуть постраждати не тільки мешканці-боржники, але й ті, хто дотримується платіжної дисципліни, адже у будинках перестануть функціонувати ліфти, буде вимкнено освітлення під’їздів, поверхів, прибудинкових територій, що в результаті створить дискомфорт для мешканців, особливо для людей похилого віку та молодих батьків. Крім того, можуть вимкнути й гуртожитки, в яких проживають як іванофранківці, так і внутрішньо переміщені особи.
«Закликаємо комунальні підприємства, які мають заборгованість за електроенергію та опинилися під загрозою вимкнення, якомога швидше врегулювати відносини із постачальником. Зі свого боку ми завжди готові до діалогу з клієнтами, адже не хочемо йти на крайні заходи з відключення, оскільки це завдасть шкоди тим мешканцям будинку, які справно оплачують послуги з електропостачання», – зазначає заступниця директора з питань обслуговування клієнтів «Прикарпатенерготрейду» Тетяна Шутка.
Є й випадки, як колись збиткові підприємства шукають способи сприяння погашення заборгованості. Наприклад, покрити заборгованість КП «Управляюча компанія «Добродім» допомогла Калуська міська рада, виділивши підприємству необхідну суму з міського бюджету. Кошти було спрямовано на встановлення лічильників у деяких гуртожитках, таким чином частину споживачів було переведено на поквартирний облік. Відкритий діалог і пошуки спільних рішень можуть сприяти вирішенню проблеми.
«Маємо надію, що і обласний центр перейме досвід вирішення проблесної ситуації із постачанням електричної енергії КП «Управляюча компанія «Комфортний дім»».
У разі ж відсутності оплати заборгованості та спроб врегулювати питання, ТОВ «Прикарпатенерготрейд» буде змушене вжити заходів щодо припинення електропостачання таким комунальним підприємствам.
“Закликаємо комунальні підприємства, які мають заборгованість за електроенергію та опинилися під загрозою вимкнення, якомога швидше врегулювати відносини із постачальником. Зі свого боку ми завжди готові до діалогу з клієнтами, адже не хочемо йти на крайні заходи з відключення, оскільки це завдасть шкоди тим мешканцям будинку, які справно оплачують послуги з електропостачання”, — йдеться у повідомленні.
Читайте також: У ніч на четвер мікрорайон Каскад буде без води