Понад 40% мешканців на заході України вважають вакцинацію від COVID-19 засобом контролю над людством

Автор: Турій Роман

22 Oct, 2021 14:17

Поділитись публікацією
Понад 40% мешканців на заході України вважають вакцинацію від COVID-19 засобом контролю над людством

Понад 40% опитаних вважають вакцинацію від COVID-19 засобом контролю над людством. Водночас 14% переконані, що в церквах та храмах вірус не поширюється, оскільки це – святе місце. А 18% респондентів вірить, що алкоголь та часник – найкраща профілактика від COVID-19.

Такі результати дослідження отримала соціологічна агенція Fama на замовлення громадської організації “Львівський медіафорум”, пише “Галка”.

 

COVID-19  

Дослідники також з’ясували, як “карпатський регіон” ставиться до вакцинації. Відтак, найбільш позитивне ставлення до вакцинації продемонстрували респонденти з вищою освітою. У розрізі вікових груп найбільш позитивно налаштовані щодо вакцинації респонденти віком 26-35 років. Серед них 53% ставляться до вакцинації позитивно, 31% – негативно, 16% вагаються з оцінкою.

Найбільш скептично налаштовані щодо вакцинації респонденти віком від 16 до 25 років. Лише 38% представників цієї групи вказали, що мають позитивне ставлення до неї. 43% з них ставляться до вакцинації негативно, а 18% не змогли визначитись із відповіддю.

 

Майже половина опитаних (46%) не бажають вакцинуватись від COVID-19.

23% бажають вакцинуватись лише за певних умов, 17% готові вакцинуватись незалежно від умов. 14% опитаних вказали, що вже вакцинувались від COVID–19.

Найчастіше люди відмовляються від вакцинації через те, що не довіряють вакцині, вважають її неефективною, або ж бояться її робити.

Водночас 23% готові переглянути своє ставлення до вакцинації, якщо на їхню думку з’явиться “хороша вакцина”, коли будуть впевнені у якості вакцини або вона пройде усі рівні тестування. І ще тоді, коли вакцину правильно транспортуватимуть та зберігатимуть.

ЗВІДКИ ДІЗНАЮТЬСЯ НОВИНИ

У цьому ж дослідженні соціологи також проаналізували, що люди роблять із новинами. Відтак, найпоширеніша практика взаємодії з новинами, що зацікавили людину – це обговорення її зі своїм оточенням. Це робить 45%

опитаних респондентів. Натомість 36% взагалі ніяк не взаємодіють з новиною – просто прочитали і закрили новину. Коментують чи поширюють новину всього 10-11% опитаних.

У дослідженні також з’ясували, звідки найчастіше дізнавалася нову інформацію. Відтак, 65% респондентів найчастіше отримували новини з українських телеканалів, 61% – з Facebook, 55% – від близького оточення (друзі, родичі), 35% – з Youtube, 30% – з новинних сайтів, 29% – від людей, з якими контактують (наприклад, продавці, перукарі, водії), 28% – з Viber-чатів. Газети були основним джерелом новин для 14% респондентів, радіо – для 12%.

Ознайомитись детальніше з результатами дослідження можна за посиланням: https://bit.ly/3D00vAX.

ДОВІДКА:

Участь в опитуванні взяли мешканці чотирьох областей західної України: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької. Дослідження здійснене у партнерстві з Lviv Media Forum в межах проєкту «Західноукраїнська медіамережа з протидії дезінформації», яке реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Збір даних здійснювався у період з 14 по 25 липня 2021 року. Опитували людей віком від 16 до 65 років. Параметрами відбору респондентів були вік, стать, тип населеного пункту та область проживання. Об’єм вибірки – 400 осіб. Максимальна теоретична похибка репрезентативності вибірки з довірчою імовірністю 0,954 – 4,9%.