Понад 60% “ковідних” ліжок у лікарнях області – без подачі кисню

Автор: Застава Максим

23 Nov, 2020 18:16

Поділитись публікацією
Понад 60% “ковідних” ліжок у лікарнях області – без подачі кисню

З 2777 ліжок для пацієнтів з коронавірусом, лише 1071 – з подачею кисню.

Читайте також: США передали прикарпатським медикам захисні костюми, маски та респіратори на понад мільйон гривень

Про це йшлося на брифінгу в облдержадміністрації 23 листопада.

За словами в.о. голови обласної державної адміністрації Марії Савки, впродовж останнього місяця у медичних закладах області на понад 50% збільшено кількість ліжкомісць. Наразі у лікарнях Прикарпаття вже розгорнуто 2777 ліжок. Однак є ряд проблемних питань, які потребують особливого контролю з боку голів райдержадміністрацій. Це, зокрема, стосується підведення кисню до ліжок та активізації роботи щодо страхування медичного персоналу, який задіяний під час лікування хворих на коронавірус.

«Невідкладного вирішення сьогодні потребує питання забезпеченості киснем ліжкового фонду. Адже з близько трьох тисяч ліжок, облаштованих для лікування хворих на COVID-19, лише 1071 оснащено киснем», – наголосила Савка.

Керівниця області також зазначила, що для забезпечення кисневими точками ліжкового фонду та придбання концентраторів область отримала субвенцію у сумі 18 мільйонів. Додатково очікують ще на 24 мільйони гривень.

Під час наради йшлося про проведення тестувань методом ПЛР. Зазначалося, що за добу в області проводиться від 1800 до 1900 досліджень. Результати тестувань надаються впродовж 24-х годин.

Окрім того, було проаналізовано дотримання карантинних заходів під час вихідних днів. Наголошувалося, що в області спостерігається розуміння з боку підприємців щодо дотримання протиепідемічних заходів. Так, за останні дні кількість порушень зменшено на 30 відсотків. Зокрема, із 2121 проведеної перевірки виявлено 71 порушення і складено 62 протоколи.

Теги: