Понад 600 млн. гривень ПДВ відшкодовано платникам Прикарпаття

Автор: Турій Роман

16 Jul, 2014 12:09

Поділитись публікацією
Понад 600 млн. гривень ПДВ відшкодовано платникам Прикарпаття

За інформацією відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області з початку 2014 року на рахунки платників Івано-Франківської області відшкодовано 601,7 млн.грн. податку на додану вартість. З них 546,6 млн.грн. або 90,8 відсотки – платникам з іноземними інвестиціями.

За процедурою автоматичного бюджетного відшкодування 7 платникам з іноземними інвестиціями повернуто 370,4 млн.грн., заявленого ПДВ, що становить 88,9 відсотків відшкодованих в автоматичному режимі сум податку на додану вартість. Загалом, платникам області «автоматом» відшкодовано 416,3 млн.грн. податку на додану вартість.

Нагадаємо, що 21 травня цього року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 139 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість», яка визначає умови і порядок випуску облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ.

Платники податку на додану вартість, які мають суми податку, задекларовані до відшкодування до 1 січня 2014 року і не відшкодовані станом на 03.04.2014 року, можуть оформити облігації внутрішньої державної позики. Строк обігу облігацій складає 5 років за номінальною вартістю кратною 1000 гривень.

Отримати відшкодування ПДВ у вигляді облігацій можна на добровільних засадах. Для цього платнику податків необхідно дотримуватися умов, визначених Постановою та  подати заяву про оформлення відшкодування ПДВ облігаціями до органу Міндоходів.