Понад 7000 прикарпатців щороку звертаються за безоплатною правовою допомогою

Автор: Зелінська Тетяна

19 Вер, 2019 11:02

Поділитись публікацією
Понад 7000 прикарпатців щороку звертаються за безоплатною правовою допомогою

У Головному територіальному управління юстиції в Івано-Франківській області розповіли про «Безоплатну правову допомогу».

Читайте також: Понад 40 мільйонів гривень цьогоріч сплатили прикарпатські боржники аліментів

Під час пресконференції презентували український досвід з надання правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян. Зокрема, як це відбувається на Прикарпатті.

Місцеві Ценрти з надання безоплатної правової допомоги знаходяться в Івано-Франківську, Коломиї та Калуші.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук каже, що закон «Про безоплатну правову допомогу» був прийнятий ще у 2011 році.

«У 2015 році запрацював єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103. Зателефонувавши на даний номер, людина може отримати консультацію. У 2018 році було відкрито для громадян платформа правових консультацій WikiLegalAid», – говорить Євчук.

В області працюють 19 офісів, в яких люди можуть отримати безоплатну правову допомогу. Там працюють 41 штатний юрист, а у Реєстрі є 182 адвоката. Загалом по області щороку за допомогою звертаються понад сім тисяч прикарпатців. З них 58% – малозабезпечені особи, 17% – особи з інвалідністю, 1% – діти (у т.ч. діти-сироти), а також 14% – ветерани війн, учасники бойових дій та 7% – внутрішньо переміщені особи.

Починаючи з 2013 року на Прикарпатті надано безоплатну правову допомогу у 7 231 кримінальних провадженнях та засудженим, надано понад 50 тисяч правових консультацій та роз’яснень, інформує «Галка».

Євчук додає, що немає поняття «державний адвокат». За його словами, це одна і та сама людина, яка уклала договір про роботу або з людиною, або з державою.

«Адвокати, які вступають у проєкт безоплатної правової допомоги, обов`язково проходять конкурсний відбір. Зазвичай, це відбувається кожні 1-2 роки», – каже Євчук.

Секретар Ради адвокатів Івано-Франківської області Ігор Тинів розповів, що безоплатна правова допомога має бути забезпечена від держави, особливо вона потрібна незахищеним верствам населення.

«У нас є спільні плани по розбудові безоплатної допомоги. Всі верстви населення мають рівні права, аби отримати правову допомогу», – каже Тинів.