Понад сто акцій чекає на франківців у п’ять днів фестивалю Porto Franko Gogol Fest (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

07 Чер, 2016 13:14

Поділитись публікацією
Понад сто акцій чекає на франківців у  п’ять днів фестивалю Porto Franko Gogol Fest (ФОТО)

В Івано-Франківську 7 червня підвели підсумки підготовки до міжнародного мультикультурного фестивалю «Порто Франко Гогольфест» та розповіли, що вже завтра чекає на іванофранківців та гостей міста.

Читайте також: Жили серед краси і оточували себе красою, - Держипільський про секрети весільного вбрання гуцулів (ФОТО)

Про це йшла мова на прес-конференції організаторів фестивалю та кураторів семи напрямків, яку провели на даху облмуздрамтеатру.

«Думаю, для всього міста – це екстремальна спроба, шлях був важкий, були проблеми, але немає проблем, коли ти нічого не робиш . Фестиваль був раніше на рівні мрії, але мрії здійснюються Насамперед завдяки сильній команді», – зауважив Ростислав Держипільський, гендиректор фестивалю.

Арт-директор «Порто Франко Гогольфесту» Максим Демський висловив сподівання, що фестиваль стане певною платформою, яка далі зможе перетворювати місто на культурну столицю України.

«Фестиваль зараз розрісся у більш ніж сто подій, – сказав Максим Демський. – Всіх запрошую. Якщо на цей захід приїде багато людей, то це дасть зрозуміти , що цей фестиваль існуватиме і надалі».

Відкриття фестивалю відбудеться 8 червня о 19 годині біля Ратуші. Там виступатиме Національний президентський оркестр. Наступного дня виконавці з оркестру гратимуть у маршрутках Івано-Франківська.

Також о 19.30 8 червня на головній сцені фестивалю – на Вічевому майдані виступить PUR:PUR, а пізніше Dakh Daughters. Куратор напрямку альтернативної музики Олександр Балтушев заявив, що гурти приїдуть з новою програмою.

Хто виступатиме на Вічевому 9 червня, наразі не повідомляють. За словами Балтушева, це буде сюрприз, який розкриють за дві години до початку концерту. 11 червня нові пісні франківцям представить Onuka, а 12 червня Brutto виконуватиме пісні «Ляпіса».

Також 8 червня від 12 години на території Палацу Потоцьких стартує екологічні заходи у форматі нон-стоп. Кураторка цього напряму Марія Пахолок запрошує прийти й отримати уроки спасіння планети, посадити петрушку та рослину чіа, побудувати трипільську піч, послухати лекції про органічний рух.

«Буде багато несподіванок і родзинок», – сказала Пахолок. – Ми превезомо до Палацу Потоцького цілий камаз золотої соломи».

Заплановано багато нічних заходів. Зокрема концерт «Відчуття присутності», що почнеться близько півночі 11 червня. На нього пускатимуть лише в піжамах, а на вході забиратимуть мобільні телефони. Будуть пуфи і матрацт, Тарас Прохасько читатиме для відвідувачів, сидячи у кріслі-качалці, гратиме спокійна класична музика, під яку можна буде спати.

Організатори ствер джують, що кожен зможе знайти в програмі щось для себе.Її намагалися складати так, щоб ключові події не перетиналися у часі. Всі заходи, крім тих, щоб будуть в драмтеатрі, філармонії та Музеї мистецтв Прикарпаття, будуть безкоштовними.

З повною програмою фестивалю, який триватиме у місті з 8 до 12 червня,  можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також:

Успішна опера “Йов” стане кульмінацією фестивалю Porto Franko Gogol Fest

Стала відома театральна програма “Porto Franko Gogol Fest” та спектаклі червня в Івано-Франківську

Великий Вибух в Івано-Франківську обіцяють куратори літературної програми «Porto Franko Gogol Fest»

Музей мистецтв Прикарпаття перетвориться на “Електроакустичну церкву” під час «Porto Franko Gogol Fest»

Всесвітньо відома оперна співачка виступатиме на Івано-Франківському вокзалі під час «Porto Franko Gogol Fest»